bugün

hicbir seyden hoslanmadigi halde 'harikulade' sifatini agzina pelesenk etmis tv adami.
pelesenkenimsi bir diğer kelimesi ' ayol' olan ve bir kaç haftadır 80'lerin gazıyla ' oradan ' devam eden, twitter' la tweet başına anlaşma yaptığını düşündüğüm ekran yönlendirmeni.

genci yaşlısı herkesin 80 li yıllara duyduğumuz bu özlem ! git gide anlaşılmaz bir şekilde koyulaşıyor. nereye gidiyoruz lan? tahmini olan var mı? oyalama taktiği mode on mu yoksa?
80ler diskosu programında genel yayın saatini aşmış, özel bir program olduğunu yayın süresiyle de göstermiş kraldır. 80ler gösteri ve şov dünyası bakımından neredeyse tamamen anlatmış. o yılları bilmeyenlere iyi bir program hazırlamıştır. masası dolup dolup taşmakta maşallah.
zaga'sı özlenen, ekranın karizması bazen çekilmez bazen tatlı bir kişiliktir.
türkiye'nin en anarşik insanı. kendisinin küba'da burger king şubesi ve bir tane kübalı halası vardır. gazetecilere küfrederek ve üzerlerine motor sürerekten kapitalizmi yıkmaya gayret etmektedir. yoldaş bayülgen.
konukları süs bitkisi diye çağıran adam. kendi çalıyor, kendi söylüyor, herkese dinletiyor. ha yinede beyazdan çok daha seyirlik.
kendine herhangi bir kısıtlama yapmadığı ve özgür olduğu için bazı insanların karalamalarına maruz kalan değerli şovmendir. özellikle dikkatimi çeken bir şey daha var; ciddi olduğu zamanlar daha samimidir bu insan. severiz, takip ederiz.
komunistlik damarlarının kabardığı gençlik yıllarında, polisin falakaya yatırdığını ve dakikalarca vurduğunu, sonlarına doğru: "tanrı adına yapma". dediğini bugünkü programında itiraf etmiş, reklam seslendiricisi.
görünüşe göre siyasetle ilgilenmiş zamanında.
http://inciswf.com/1291922076.swf
firlama cocuklara benzettigim yetiskin abimiz.
sevimli ve bir o kadar da kendini beğenmiş, ukala kirli saklallı dobra bir insan.
en güzel "tamam" diyen insan.
huysuz ve tatlı adam. *
babam olsun isterdim.
Okan bayülgen'in 80lerle isi bittiğinde 80lere dair hiçbir güzel animiz kalmayacak.
Türkiye'de işini en iyi yapan komedyendir. entellektüelliği ve zekasıyla dikkat çekmektedir.

edit: karizmatik bir ses tonuna sahiptir.
sürekli zeki olduğu iddia edilen adam. hayır adına aptal kutusu denilen bi icattan iq testi nasıl yapılıyor anlamıyorum.

şu adamın zeka içeren bir tane işini göstersinler sözlüğü bırakıyorum arkadaşlar. evet.
o kadar zekidir ki kendisini yere göğe sıgdıramayan gerizekalılar her daim bundan bahseder.
takdir ettiğim.

medya kralı'nda telefona bağlanan 55 yaşlarında bir kadın vardı, bugün. 'okan seni çok seviyorum, 15 kutu ilaç kullanırken, sen haftanın 5 günü program yapıyorsun diye ilaç sayısı 5'e düştü' diyor. (bkz: ilaç problemi) 'okan söz ver gelecek sezonda 5 gün yapacaksın, çok seviyorum da çok seviyorum, biri evlenme teklifi etti, kabul etmedim, seni sevmiyormuş, senin gibi zeki adam nasıl sevilmezmiş!'...

anlaşılanlar; yalnız yaşıyor, psikoloğa gitmesi an meselesi, gidememesi memleket meselesi, takıntılı bir insan. tedaviye ihtiyacı var...

şimdi bu kadın başka bir ünlüyü bu denli sevse, telefon açıp aynı şeyleri söylese, o ünlü kişisi bunun üzerinden prim yapmaya çalışır, lafını uzattırır, hatta 'seninle tanışacağım!' der, hastalığına hastalık, takıntılarına takıntı ekler, onun egosu şişer, kadın gittikçe yalnızlaşır.. önemseyen kim ki?

okan bayülgen telefonu yüzüne kapattırdı. yapılabilecek en iyi hareket. belki biraz nefret eder de, şu hastalığı biraz hafifler, onun normal bir insan olduğunu anlar, her gece bu saatlerde uyumaz, sosyal hayata karışır... tebrik ederim okan bayülgen.
yaptığı tüm hareketler saçma olan kişiliksiz şahsiyettir. konukları rezil etmek için elinden gelen çabayı gösteren kişidir.
zekasıyla yırtan adam. başka da yok bir numara.
dün yeditepe üniversitesi inan kıraç salonu'ndaki söyleşi sırasında sigara yakmış şahıs. tembelliğime doymayayım ki bu efsane olayı kaçırdım.
kendince aydın olan kişi, kendince çünkü toplumun degerlerine uzak bir insan bence boş birisi, içinde bulundugu/yaşadıgı çevreye karşı duruş gösteren, bu duruş ile saygı gören ama toplumun "degerlerine" karşı duyarsız ve ilgilenmeyen kişilik, bu ilgilenmeme hali toplum için kayıp degil, gerçek anlamda zeki ise sadece kendisi açısından kayıptır. kendisini bir gün kudüs te, mekke de ve medine de, aşagı yukarı bir yüzyıl önce bizim osmanlı sultanı büyüklerimizin "hadimi/hizmetlisi" olmakla öğündügü ve bizede bir şeref olarak bıraktıkları bu payenin ait oldugu bu topraklarda da fotograf çekmeye davet ediyorum, sanatcı duyarlılıgı var ise bu evrensel duruş kendi degerlerini tanımaktan geçmez mi? sözde kendince sol bir akım başlatma girişimlerini gülerek izledigim bu kişi için üzülüyorum, 'bu aklı nerde harcadın?' denildiginde ne cevap verecek, üniversiteli gençligi hedef alıp, onları etkileyen bir insan olarak?
ygs için söylediği sözlere hak verilmeyecek gibi değildir.

--spoiler--
ilk önce ygs'ye gireceklere başarılar dilemiyorum çünkü insanlar zorunlu olarak katıldıkları bir şeyde başarılı yada başarısız olamazlar. insanların karar verebildikleri, tercih edebildikleri konulardan başarıdan bahsedilebilir.
--spoiler--
an itibari ile farkettirmiştir ki; hemen hemen her akşam tv de olması ve sesini duymak evin bir bireyi gibi olmuştur.
insanlari bozmak gibi bir misyonu var.