bugün

saf odun gençliğin sadece makinayı değil kendisinin yaptığı herşeye rağbet gösterecek tip olmasından kendi keyfiyatına bağlı, fazla yorulmama adına yaptıklarını şu aralar tek programa indirgediğini sandığım.*
gençliğe hitap etmeyen, ukalalıklarını fazla gösteremediği, istediği gibi kafasından sallama işler yapamadığı programları bir bir yayından kaldırılan zat. bu hususta emre kongar'ın ayarın kralını verdiği kişi.
ekşi sözlükten hemen itü sözlüğe geçip selam eden, acaba bize de der mi diye düşündüren, ortalama zekalı bir insan.

edit: hala devam etmektedir itü sözlüğü övmeye.
kimilerine göre gençliğe hitap edebilen... **
uludagsozluk ü övünce göklere cıkartılan, itü sözlüğü övünce yerlere sokulan insan. ulan adam paso seni övmek mi zorunda? türkiyenin en zeki adamı diyorlardı simdi zekasından süpe ettiğim demişler. gülüyorum sadece gülüyorum zekasızlara...
(bkz: #1847549)
en son sözlük adminlerinden biri, benim sözlüğün reklamını neden yapmadın diye kaçıracak bu herifi, sözlükler tarihine gececek ondan sonra, sözlükzede okan. pardon sözlükzade.
(bkz: #1847573)
(bkz: #1847556)
(bkz: fenomen)
okudum. açılan başlıklar karşıt duruşlar vs. hepsi bu adamın yaptığı işi yapıp diğer insanları etkilemesinden kaynaklanıor. seviyorum diyen bile onun gibi olmak istiyor belli.
nasıl mı? bir insan ancak sizi etkilerse onun hakkında bir şeyler yazarsınız.
bu adam ikilerinize kadar etkilemiş ki sizi satırlar boyu yazıyorsunuz.
kendi putlarınızı imal edip, tapıyorsunuzi bir kısmı yanlış olduğunu düşünse de kurtulamıyor...
7 temmuz da makine de izlerim sizi...
kepçe kulakları yüzünden, saç konusunda bir başka kepçe serge gainsbourg'u taklit eden abimdir kendisi.
çok zeki oduğundan yaptığı pek çok ironik şey, yeterli zeka seviyesine sahip olamayanlarca anlaşılamıyor ve sevilmiyor.
uludağ sözlük'te yalakalık olsun diyerek hem yazarlar hem de moderasyon tarafından delice savunulan kişi. sanki siz savununca size verecek!!! sanki çok da umurunda sizin onu savunmanız!!! allah akıl fikir versin sizlere...

edit: kendisi hakkında yazdığım en az 15 artı oy almış bu başlıktaki günün ilk yazısı silindi. nesini beğenmediniz? kime dokundu? haftanın en beğenilenlerde zirveye oynayacağına mı üzüldünüz yoksa?
adam televizyon çocuğu ile başladığı televizyon hayatına televizyon adamı olarak devam etmekte. adam mevcut milletvekili olabilecek insanlarla aynı masaya oturmakta ve konuşmalarıyla , tavırlarıyla kimin milletvekili adayı olduğunu karıştırmamıza sebep olmakta. adam konuk olarak aldığı ünlülerin en ufak bir bayağılığını cezalandırmaktadır. adamın her harekete bir mükafatı ve bir cezası vardır. kısaca adam saygı duyulacak bir insandır. ister yalıyorsun deyin ister somuruyorsun. gerçekleri dile getirmek ne zamandan beri yalakalık oluyor. sanki çok umrumda benim buraya okan bayulgen ile alakalı yazdığım şeyler sadece gerçekleri yazıyorsun sonuçta yazarsın. ne olacak bunları okuyup beni programamı çıkartacak , beni özgür gibi popo sallatarak meşhur mu edecek. yeteri kadar başarılı olamayan skeç ekibine dahil mi edecek. bak negatif şeyleride yazıyorum cine5'teki programda skeç ekibini telefonla bağlanan bir bayan tarumar etti. çok yaladım tükmük bezlerimden salya gelmiyor artık.
hic bir sey yapmadan da bizi guldurebilen biri.
hiç birşey yapmadan da bakkaldan ekmek alabiliyormuş.
çok seviyorum kendisini. duyduğuma göre reklamları seslendirmekten rahatsızmış. para kaybetme riskine rağmen seslendirmeyecekmiş!!!

ahahaha...

sanki sabahlara kadar bedava program yapıyorsun da, o kadar reklamdan şimdiye kadar simit parası aldın da, şimdi de insanların karşısına geçmiş canlı yayında ekmek parası lafları çekiyorsun. hadi ordan sende!!!
zımni söylem-eylem adamı olmadığı sivriliği ile taraf edinme gayretinde neticeye ulaşmış kurnaz. makina'da ve daha öncesinde "süpersin, hastanız. avami dili nasıl da bertaraf edip uçuruyor. helal valla!" övgüleri esnasında elindeki senaryonun doğruluğundan pohpohlama seansları sonucu emin olmuş ve bu yolla amaca ulaşmış pop canlı.

bayülgen, insanların karşılarındakine söylemeye çekindikleri o sahte nezaket hissiyatı temelli iç ses yalanlarını, rol üzerinden samimi ve daha önce denenmişlere mukabil kaliteleştirerek kısmen de olsa entelektüel kabalık ölçüsüne taşıyarak seslendirdiğinden başarı sağlayabilmiştir.

şimdi buna inanıp, dışarı çıkıp iç sesinizi sessizlikten kurtarma çabanızı yakın veya uzak çevreniz üzerinde uygulamaya giriştiğinizde elinizdeki sonuç: patavatsız, ukala, sinameki etiketleri olacaktır. nedeni; bir diğerinin yapmak istediğini, fakat yapmaktan çekindiğini direkt ilgiliye karşı sergiliyor olmanızdır. onun için yapmak yerine kendiniz adına bir şeyler yaptığınızdan yukarıdaki sıfatlar sizi yalnız kılar. sonrası malum, kimse beni anlamıyorlar, falanlar filanlar. buna rağmen çevrenizde sizi destekleyen kişiler vardır ancak, onlar da fikirlerine/görüşlerine sunmaya çalıştığınız suni kaliteniz üzerinden değer vermeyi uygun görmediğiniz acizlerdir.

sosyal bir şeyler icra eden kişiler psikolojiyi iyi bilmelidir. okan bilir mi bilmez mi bunu net olarak bilemeyiz. ilkeleri var mıdır bundan da emin olamayız, bu doğru. emin olunabilecek tek şey: okan bayülgen'in diğer tv programlarında makina'daki etkin kimliğini sunamıyor olması. orada hayran olunan antagonisti oynamıyor. oralarda tarzı ve tavrı daha farklı. klişe davranıyor, klasiklerden vazgeçemiyor, belki de kendisi oluyor. antikahramanların maceralarını kendisine mihmandar edinmiş samimiyetin merkezinde her şeye rağmen kendisi olmak iddiasındaki kişi değil. kabul edileni/hoş karşılananı ısıtıp yediren tekdüze tiyatral bir canlı.
ek$i yi mi seviyor yoksa uludag yı mı 7 temmuz gecesi hepimize gosterecek olan insan...
arkadaş çevrelerinde tıp olarak ona benzettikleri ama gel gör ki!yakının dan bile geçmediğim * insan.
tamam! akıllı,karizmatik,hazır cevap lafımız yok ama! tip olarak benzetmeyin bari.
gözü karatıp çevreci mesajlar verme olayına girdikten sonra kamyon gibi jipiyle nasıl geezeceği merak edilen kişi. bilmiyorum var mıdır ama, vaardır herhalde.
ben bu adamı hala anlamadım. ama seviyorum. nedensiz.
#1873703 ilk başlarda ablaların begendigi bir adamken şimdilerde bu hali almıştır büyümüş yazar kişisi için.*
ağır roman'daki oyunculuğunu takdir ettiğim onun dışında programlarını asla izlemediğim ukala ve medya tarafından şişirildiğini düşündüğüm insan.
kendisini komedyen olarak görmeyen kişidir.

seneler evvel ben henüz küçücük bir çocukken bir yemek programına katılmıştı. sunucu hanımlar "ohh ohh okan geldi biz bu program çok eğleniriz diye düşündük" dediklerinde "ben gündelik hayatta komiklik yapan, insanları güldürmeye çalışan bir adam değilim. ben komedyen değilim. hatta günlük hayatta espri yapmaktan bile rahatsız olan bir kişiyim" demiştir. tüm program boyunca da somurtup oturmuştur. hatta bir ara sunuculara "benden devamlı komiklik beklenmesinden son derece rahastız oluyorum." diye de ayar vermiştir.