adamlar oraya okumaya geliyorlar siyaset yapmaya değil ayrıca siyasette anarşiyle yapılmaz
oraya o kadar korumayla giden başbakanı eleştiriyorlar, adam tabi o kadar adamla gidicek içerdekiler öğrenci değil terörist amk! (hepsi için demiyorum) akplide değilim ama (babam polis) madem provakasyon yapıcaklar, adam gibi yapsınlar!
mesela geçen gün bir eylem izledim (1-2sene önce) öğrenciler çevik kuvvet kalkanında uzun eşşek oynuyorlardı.
dedim ki; bak işte bunlardan adam olur! kendileri dahil kimseye bir zararları yok! adam gibi eylemlerini yapıyorlar!
birde bazıları şey diyor astım krizi geçiren çocuğu polis dövmüşmüş yahu astım krizi geçiren adam orda ne arıyor? bunu kimse sormuyor? yav kardeşim sende astım var niye grubun içine giriyon yada başka yol mu yok amk biber gazı veya jop yiyiceğini bilmiyon mu? ayrıca polis o karmaşada (sürekli kafama sopa veya taş yiyicem korkusu var) seni nasıl ayırt
etsin? ananons yapıp astımı olanlar sağa diğerleri sola mı geçsin desin?
hıh! vuruyummu sırtınıza?
edit:bunu niye eksiliyorsunuz yalan mı? hayır illa anarşi çıkaracaklarsa okuldan uzak bir yerde çıkarsınlar bu millete faydalı olucak, okumakta gözü olan kişileri rahatsız etmesinler!
edit2:bakın benim babam polis diyorum hatta başkomiser ve benim babam akpli değil (mhpli)
ve geçen gün ziyaretine gittim adamın konu açıldı bana anlattığını söylüyorum:polis durduk yere saldırmaz! orda başbakanı proveke edenlerin içinde birkaç tane terörist vardır. zaten birkaçtane olsa yeter onların yaptıkları tüm kalabalığa mal olur ve biri polise saldırıp ve ya laf atıp polis ona bir müdahalede bulunursa kalabalık galeyana gelir zaten.
edit3:siyasetle sivil hayatta ilgilenebilirler ama okul sınırlarında asla!
biber gazının ve copların tadına doyamayanlardır. kimseler alınmasın, kardeşim sen oraya okumaya mı gidiyorsun suyu bulandırmaya mı ? senin yerinde olmak isteyip de olamayan odtü yü kazanamayan kaç vatan evladı var biliyor musun ?
eğitim yuvalarında huzur ve barış ortamından rahatsız olan kişilerdir. ayrıca üniversiteleri dağa çıkacak genç kadroları bulmak için kullananlardır. şunu bilmeleri gerek üniversiteler 1960 lı 1970 li yıllara dönmeyecektir. çünkü bu nesil o bilince sahip elhamdülillah.
provokatörler varsa alıp, götlerine kazıkları soksunlar, ancak haksız yere gözaltı varsa allah'larından bulsunlar.
okul, vize, final kaygısı olmayan öğrencilerdir. bu kaygıları içinde yaşayan zaten okuluna gidip ülkeye hayırlı oluyor.
(bkz: terörist)

aşırı sol örgütlerin sempatizanlarıdır bir çoğu. tabi içerisinde kürtçüleri de barındırırlar.
" derhal kelleleri vurula " propagandalarının yapıldığı kimselerdir.
olaylar hakkında biraz bilgi sahibi olan, ve olayın görüntülerini azıcık izleyen biri bilir ki, odtüde olay çıkaranlar polislerdir.
insanların düşüncelerini dile getirmeleri, doğru bulmadıkları şeylere tepki göstermeleri, hak aramaları sizi niye rahatsız ediyor bilmiyorum. sonra millet niye koyun diye yakınıp duruyorsunuz.
susup oturun siz, sizi ezsinler ezsinler hala susun, tepki gösterenlere tepki gösterin anca. gücünüz ona yetiyor, tırsonekler sizi.
rahat götlerine batmış beyni zikilesi beyinsizlerdir.
ulan madem bu işlerin peşindesin boşuna odtü'nün kontenjanını doldurma da gerçekten okumak isteyen bir vatan evladı girsin oralara. gene benim rahmetli dedemin bu tipler için bazı söylemleri vardı ama "usük"~~ izin vermiyor.

usük : uludağ sözlük üst kurulu.
öğrencinin siyasi görüşü olmasını garip bulanların öğrenciler dediğidir. öğrenciler diyor ki; bu adamı biz başbakan olarak kabul etmiyoruz burası bizim bölgemiz buraya giremezsiniz. zaten üniversitelerin özerkliğini kaldıran, üniversiteleri şehir dışına taşıyan zihniyet böyle öğrencilerden korkan zihniyettir. belki şu an yasallığı yok ama üniversiteler hala özerk bölgelerdir.