bugün

gerçekten var böylesi, gözlerimle gördüm.

koyu ülkücü bi' de.
Sırtı kaşınmıştır belki de hayattan bir beklentisi yoktur ama intihara da cesareti yoktur.
iki yüzlülük göstergesi.
ülkücü değil müptezeldir.
sağlık ocağına gidiyordur.
müziğin evrensel olduğunu savunanları dumura uğratmıştır... kendileri her boku dinlerler ama ülkücülere gelince yok onlar sadece belli kesimin müziğini dinler... yok öyle memleket kardeşim... işinize gelince ülkücüler müzikten, sanattan anlamaz, işinize gelince ülkücüler ahmet kaya dinliyor... (bkz: ha siktir diyoruz ha siktir)

ben de bir ülkücüyüm, ahmet kaya'nın ise sadece vallahi apoyu özledik zırvasını dinledim - istemeyerek -. söz konusu olan burda benim ahmet kaya dinlemediğim değil, sizin ülkücülere bakış açınız... yerine göre hal almanız... müzik evrenseldir diye tutturan sizler, ülkücülerden bir kaçı ahmet kaya dinliyor diye maval atan yine siz... yazık lan...
Hala daha muhakeme yapamayan sözlük yazarlarının bulunduğu ülkede ki ülkücüdür. Kimin karakteri ne olursa olsun. Müzik dinlemek isteyen müzik dinler. adamın hoşuna hangisi gidiyorsa onu dinler bu kadarda yozlaşmayın ya hu. Ahmet kaya sizin gözünüzde terörist olabilir, hain olabilir. Kiminin gözünde özgürlük savaşçısı dahi olabilir. ama bu adam bir sanatçı. benim gözümde müzisyendir. Hakiki müzisyendir 4 defa ya 3 defa ay diyerek şarkı yapmayan tarzdan. banane kardeşim ideolojisi ne olursa olsun bu adam sanatçı ve dinleriz.