bugün

başbakan erdoğan ın bugün dile getirdiği söylem.

--spoiler--
Sultanahmet Camii nde bir gün cuma namazı kılıyorum,namazın ardından arka tarafta bulunan turist grup bize el salladı. Yaklaştım yanlarına, nereli olduklarını sordum. Amerikalı olduklarını söylediler. Fakat konuyu biliyorlar. Öğrenmişler. Bana dediler ki, Siz bu sağlık reformunu nasıl yaptınız? Ben de kendilerine anlattım. O sırada Amerika seyahatim var. Onu da öğrenmişler. Şimdi Amerika ya gidiyorsunuz, bir de bunu Obama ya anlatın dediler. Ben de bu olayı seyahatte Obama ya anlattım. O da gülmeye başladı. Ama kararlıydı. Zor da olsa sonunda sağlık reformunu gerek kongreden gerekse senatodan geçirdi.
--spoiler--
Gün gelip devran döndü. Trump ilk iş olarak obama'nın sağlık politikasını değiştireceğini ifade etti. Adamlar yanlış hesabın bağdat'tan döneceğini biliyorlardı. Bunun için ta bağdat'a kadar geldiler. Trump'la birlikte bağdat'tan da döneceklermiş. (Trump'ın Ortadoğu politikası aynı zamanda.) bizimkiler de şu sağlık sistemini düzeltseler. Bunun için de halep ordaysa arşın da burada. Atalar ne dediydse bir hikmeti var demek ki.