bugün

Hürriyet gazetesinden Cengiz Semercioğlu’nun köşesine taşıdığı gerilimin sebebi ırkçılık. Semercioğlu’nun iddası şu şekilde;
Yarışmaya Balkan müziği söyleyen bir kadın katılmış, jürilerden yalnızca Yıldız Tilbe dönmemiş... Performansın sonunda aaa sen Türkmüşsün . Ben seni yabancı sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim demiş. Bu sözlere sinirlenen Gökhan “Bu yarışmaya yabancılar da katılıyor. Niye dönmezdin ki diyerek Yıldız’a itiraz etmiş. Yıldız da burası O Ses Türkiye ben Türk arıyorum. O Ses ingiltere olsaydı ingiliz arardım deyince Gökhan’ın tepkisi sert olmuş. Sen o zaman Kürtlerin yarışmasına da itiraz edersin deyince ortalık karışmış. Olaya Acun müdahale etmiş. Olay ikilinin mikrofon seslerinin kesilmesine kadar varmış.
yıldız abla dibine kadar haklı.
ulan yarışmanin adı o ses Türkiye adam yarışma boyunca ingilizce şarkı söylüyor...

sikerim böyle işi.
Yıldız Tilbe Türk degil normalde. ırkcilik gibi bir amaci olamaz. yildiz tilbe hakli.
yıldız tilbe'yi gözümden düşüren vukuattır.
videosu düşse de izlesek.
ırkçılık herkes için çok mantıksız. üstelik 21.y.y dayız. biraz aklını kullanan insan ırkçılık yapmaz.
Yıldız tilbe'nin ırkçılık yapmak için söylediğini hiç mi hiç zannetmiyorum kadın tarzı gereği ingilizce söyleyen bana yaramaz demiştir ki yine başka bir yarışmacı da da türkçe yi çok iyi konuşamadığı için türkçe şarkılarda sıkıntı çekeceğini düşünüp dönmediğini söylemiştir. Twitter üzerindende bu o ses türki ye çin bilmem ne değil tabi türk seçicem demiş düz mantık gitmiş doğru da demiş kadın türkçeyi bilmeyenlerin yarışmanın sonlarına kadar ilerleyemeyeceğini biliyor . Gökhan bi yaraya değiniyim demiş haklı da ama ,gereksiz bi yer de olmayacak bi konuda değinmiş.
ırkçılıktır değildir muhabbetin orasına değinmiyorum bile, yıldız sağlam tırtlık yapmış.
gökhan'ı "ne yani hemşehrimiz diye torpil mi geçelim" muhabbetinde bi de bu muhabbette daha çok sevdim.
yıldız bu olum, çıkarır masaya şaak şaak vurur.

zaten hayli uzun kaldı o yarışmada.
meselenin ne olduğunu bilmiyorum ama bu program en az 5 yıldır var tahminime göre. yabancı şarkı söyleyenler de çok oldu. kürtçe şarkıya hiç denk gelmedim.mutlaka talep olmuştur kürtçe şarkı icin ama yasak galiba.
t: zaten ırkçı programdır.
şu ana dek haz etmediğim yıldız tilbe'ye sempati beslememe neden olmuştur.

''burası o ses türkiye, bende türk arıyorum.''

senden şöyle güzel bir çıkış beklemezdim, helal olsun.
yıldız tilbe türkü seven, türkü söyleyen bir kadın. türkü söyleyen birinin de ırkçı olma ihtimali çok düşük. kaldı ki yıldız tilbe' nin kendisi zaza. muhtemelen türkçe şarkı yarışmasında ingilizin, amerikalının ne işi var demek istemiştir ve gayet haklıdır. diyalog doğru aktarılıyorsa, gökhan özoğuz tepkiyi yanlış anlayıp olayı abartmış.
yersiz bir tartışmadır. Gökhan'ın duyar kasıp prim yapmaya çalışmasından ibarettir. Eğer gökhan lafı başka taraflara çekip kürt örneğini vermeseydi bu kadar konuşulmayacaktı bile. Çünkü kadın türkçe şarkılar seçip söyletebileceği insanlar arıyor ve türkiye'de yaşayıp türkçe konuşan insanların tamamını da türk olarak adlandırıyor doğal olarak.
Yav şu acun denen adamın programlarını izleyip gelip buralarda tartışıyorsunuz amk ya.
Ulan yok vallahi olmaz burdan.
Beni ilgilendirmeyen ve kesin sikindirik bir tartışmadır.
Yarışma o ses türkiye, kadın da diyor ki ben türkçe konuşabilen insan arıyorum, o ses ingiltere olsa ingiliz arardım. Ben türkçe bilmeyen insanla nasıl anlaşacağım?

Millet iyice sıyırdı kafayı. Şuna ırkçılık demek hastalıktır. Bu olayın içine kürtleri sokan da ırkçı diyen de ciddi psikiyatrik sorun yaşıyodur Net. Nasıl bir şeyse olayın içine kürtleri sokunca otomatik olarak siz haklı oluyorsunuz bu ülkede. Bak bu konuşmada asla çerkes, laz, arap falan aynı etkiyi yaratmaz. Kürt diyeceksin gökhan gibi, haklı olacaksın.

Dahası yıldız tilbe de kürt zaten. Of allam.
Rating için kurmaca bir tartışmadır.

izlemeyin amk.
Müzik evrenseldir ayrıca yarışmanın adı o ses türkiye, o ses türkçe değil programa ingilizce vs başka dildeki bir şarkıyla katılamazsınız diye bir kural da yok ee ne diye yıldız haklıdır diyorsunuz ulan yıldız tilbe hitlerden allah razı olsun diye bir laf etmiş kadın acun sanırım yıldızı sosyal medyada popüler olmasıyla daha çok reyting çekeriz düşüncesiyle getirmiş ama ayağı kendi koyduğu taşa böyle takılır işte reyting çekicez diye iki lafı bir araya getiremeyen ibonun dişi versiyonu bir kadını çıkartırsanız olacağı bu ben bekliyordum zaten ama çok daha erken oldu koysana oraya efendi bir sanatçı.
Yine mi kürtler? Nefret ettirdiniz yeminle. Her yıl kürtler kazanıyo zaten, daha da ırkçılıkmış.
bu kadar boş bir mubabbetin burada tartışılması bizim gibi elit yazarların göz zevkini bozuyor abi gidin şunu varoş mekanlarınızda çekirdek, kola eşliğinde tartışın.