bugün

şu sıralar havaların iyice soğumaya başladığı dönemde, ak parti'nin unuttuğu yardımlardır. malümdür, seçim bitmiştir.
Vermesinler ibneler doğalgazın fiyatını indirsinler dediğim yardımdır... Pencereyi bir açıyorum kömür dumanı direk odama doluyor. Hoş seçim yok ondan verilmez zaten de bugün Ataşehir belediyesi'nin bir yardım kamyonunu gördüm korkuyorum...

Edit: Üstteki entry'de bahsi geçen kömür gören yalaka anlamında görmedim kömürü, yanlış anlaşılmasın...
halkın daha fazla üşümemesi için erken seçime gidilmesi gerçeğini ortaya çıkaran sorudur.
geçen yıl, eski kız arkadaşımın evine -ben de oradayken- gelen yardımdır. 'kim bu münasebetsiz' diyerek açmamıştık kapıyı. sonraları muhtardan öğrenmişler kömürün direkten döndüğünü...*
size zam ve sömürü olarak geri dönmüstür.
%49 oldu daha ne olsun. türkiye de yardım yerini bulur efenim. * *
(bkz: ekmek bulamıyorlarsa kömür yesinler)
geçen yıl, eski kız arkadaşımın evine -ben de oradayken- gelen yardımdır. 'kim bu münasebetsiz' diyerek açmamıştık kapıyı. sonraları muhtardan öğrenmişler kömürün direkten döndüğünü...*
kömür yardımı yalnız seçim yıllarında yapılacak olmasından dolayı, iki yıl beklesinler bakalım diye düşünüyorlardır. *
'o seçime yakın zamanlarda veriliyor, şimdilik donun aq' diye cevap verilesi hede.
geçen yıl, eski kız arkadaşımın evine -ben de oradayken- gelen yardımdır.
'kim bu münasebetsiz' diyerek açmamıştık kapıyı. sonraları muhtardan öğrenmişler kömürün direkten döndüğünü...*
halihazırda üşüyen bir vatandaşın aklına takılan soru.

kardeşim demedim mi ben size seçimler biter yardımlar göte kaçar diye.
üşüyün şimdi verdiğiniz oyları hatırlayıp ısınırsınız.
her kış başlangıcı ve ortasında devam eden eylemdir bu kömür yardımı. sadece şu an ki iktidara ait bi şey değildir. senelerdir valilikler ihtiyaç sahiplerine yapıyolar bu tür yardımları. bunun üzerinden iktidarı eleştirmek acizlik değildir de nedir şimdi? onların zamanında da vardı bu yardımlar onlar hiç gün yüzüne çıkmıyor nedense. önce bi kendi yaptığına bakacan sonra başkasının yaptığını eleştirecen.
seçimler olmadığı için bir sürü insanın kıçına kaçan yardımdır.

--spoiler--
bunun üzerinden iktidarı eleştirmek acizlik değildir de nedir şimdi?
--spoiler--

be kardeşim marsta mı yaşıyorsun sen? halk bu durumdayken iktidara yaltaklanmak zalimlik değil de nedir şimdi? söyler misin?
seçim zamanındaki gibi devam etmeyen yardımdır.

allahım sen bana sabır ver bu iktidar yalakalarını gördükçe nihat doğandan daha beter dalma isteği yaşıyorum kendilerine.

kardeşim yalakalığın da bir hududu var yahu. harbiden şaşırmışsınız.
balık hafızalı asalakların kendilerine biçtiği değer.

bir torba patates yada kömür veya ramazan kolisine tav olan ucuz yaratıkların hayatında neden diye sormaya bile yetileri olmaması nedeyle afallayarak, kıçı üşüyünce aklına gelen ilk şey kömür olur.

oysa biz kömürümüzü neden alamıyoruz?
neden kombili bir evimiz yok?
diye sormaları lazım. Çünkü; ayda 1 milyar dolar faiz ödeyen bir devlette yaşıyoruz.