bugün

seçimlerden sonra yalan olan metrodur. öyle göstermelik bir çalışma yapılmaktadır ama göstermelik.
2002 de bitmesine aytaç durak tarafından söz verilen fakat 2009 olduğu halde daha tam faliyete geçememiş metro. metroda mevsimlik çalışmak için işe girenler kadrolu olarak emekli olmuşlardır.
(bkz: yalan oldu)
hala bi'şey olamadı. temeli atıldığında daha ortaokuldaydım, mezun oldum anadolu lisesini kazandım, onu da bitirdim, üniversiteyi kazandım, 1 yıl okudum, bıraktım, bir daha girdim sınava, kazandım, bu sene mezun olucam,ama bu metronun anca duraklarını gördük. bir de deneme seferleri varmış ücretsiz, ancak o dönemde şehir dışında olduğumdan denk gelemedim.
çok iyi hatırlıyorum 1997'de ilk temel büyük tantana ile vilayetin önünde atılmıştı.oraları bilen bilir.düşünün 1997.12 yıl geçti üzerinden hala o meydan rezil durumda hiç birşey değişmedi , ve vatandaşı kandırmaktan başka birşey yapmayan bu belediye başkanı hala adana'nın başında.
bursaray inşaatları neredeyse bitti ama adanadaki bir metro inşaatı hala bitmedi biteceğe de benzemiyor.
bizim evin dibinden geçen metro ama hep geçiyo vicdansız.