bugün

"adam android kullanıyor beyler" dedirtir.

nükleer olsun ki zenginleşelim hepimizde ayfon olsun.
"Benim düşündüğüm gibi düşünmeyen siktirsin gitsin" zihniyetine gülüp geçen hainlerdir. Benim istediğim olsun, ben en iyisini biliyorum diyenlere karşı çıkanlardır. Yıllarca "bize koyun diyorsunuz" diye mağdur edebiyatı yapanların bugün kendi gibi düşünmeyenlere koyun muamelesi yapması da nasıl bir ironidir arkadaş.
muhtemelen ülkenin geleceğini düşünen hainlerdir. bunlar kaçakçılığa, ayakkabı kutularına, yeni çernobillere, 700 bin liralık saatlere karşı olan hainlerdir. zaten bu ülkenin yüzde ellisi koyun yüzde ellisi haindir.
(bkz: her karşıt fikre vatan haini diyen sağcı)
Dunya yenilenebilir enerji kaynaklarina yonelirken bizde ki bu nukleer enerji istegi asil hainliktir.
Gelişmiş ülkeler bile nükleer enerji kullanmayıp bize yamamaya çalışıyorlar, bizimkilere de sempatik geliyor heralde kabul ediyorlar.
Yaydığı radyoaktif dalgalar %70 oranında kansere neden oluyor. Küçük çocuklarda bu oran daha fazla.
Nükleer santrali kabul etmek, kanser gibi çözümü olmayan bir hastalığı ülkece kabullenmemiz demek..
Hainden ziyade cahil demek daha doğru olur.
Pek muhterem zatlara sormak isterim, ne istersiniz?
Yenilenebilir enerji kaynağı mı?
Tamam, bana burada ülkenin tüm enerji ihtiyacını(gelişen sanayi de dahil) karşılayacak yenilenebilir kaynakların kullanımına yatırılması gereken para, zaman, işgücü ve elbette yeri hesaplayıp ortaya koyun, ben de eyvallah diyeceğim.
At binenin kılıç kuşananın arkadaş.

Burada bir de bizim nükleer santrali patlatacağımızı söyleyen insanlar var. Eğer biz bir nükleer santrali doğru düzgün işletmekten aciz isek, bizim yenilenebilir kaynaktan ziyade kömür santraline yönelmemiz daha doğru olur, velhasın yenilenebilir kaynaklar bir nükleer santrali idare edemeyecek kadar gerizekalı bir topluluğun elinde iş görmezler.
Bunu da belirteyim dedim.