bugün

görsel
Yogun bakım servisinde çalışan 40 yasında kadir saldız isimli sağlık personelinin biriminde nöbet tesliminden sonra biraz dinleneyim diye uzandığı dinlenme odasında vefat etmesidir. Kemoterapi görmüyorsanız lenfoma gecirmis olsanız bile biriminiz degistirilmiyor. Agır sartlarda fazla mesailerle çalısmaya devam ediyorsunuz. Covit olan arkadaslarınızın kalan nöbetleri size yazılıyor. Bu arkadasımızın da bedeni bu yükü kaldıramamıs. Allah rahmet eylesin. Diyecek söz bulamıyorum.

Tüm memurların mesaisi 6 saatten hesaplansın diyen basımızdakiler, saglık calışanının fazla mesaiyle virüsle burun buruna çalışmasına aldırış etmiyor. Yazıklar olsun.
Lenfoma tedavisi gören birinin şu ortamda daha pasif bir göreve çekilmesi gerekmiyor mu?
Can bu, daha önemli ne olabilir?
Üzüldüm, Allah rahmet eylesin.
Özellikle pandemi döneminde, sağlık çalışanlarının da, etten kemikten varolduğu, bedenleri ve ruhları unutuldu ne yazık ki.

Yoğun bir tempo ve kaygıyla çalıştıkları unutulmamalı ve acilen destek personel alımıyla yükleri hafifletilmelidir.

Ruhu şad olsun.
allah rahmet eylesin. türkiye'de memur istihdamı ihtiyaca göre değil de kadro bekleyen insan sayısına göre yapıldığı için maalesef milyonlarca memur olmasına rağmen yine de sürekli aksayan bir sistem var.

yarısı yatar, yarısı kendini parçalar ama ikisine de eşit derecede kaynak ayrılır.
sağlık çalışanlarının deyim yerindeyse içinden geçiyorlar son dönemlerde. daha doğrusu pandemi süreciyle. belki eskiden de kötüymüştür de şu dönemde yapılmayan zulüm kalmadı. allah rahmet eylesin. ailesine ve yakınlarına sabırlar...
3 cocuğu yetim kalan hemsiredir. 24 saat nöbet tutturulup eve gidemeyecek kadar yorulup bir kenarda can veren insan evladıdır. Yeterli personel olsa, insanlar 8 saatlik vardiyalar halinde çalışsa gücten kuvvetten düsmese, ama insan yerine konulmuyoruz. Sürekli koltukta oturanlar bunları anlayamaz tabi.