bugün

aralarındaki fark apaçık ortada olan iki kişidir.

biri vefakar, namus ehli bir dede:

https://www.dailymotion.com/video/x6lir58

diğeri ise iğrenç bir hain, yalancı ve de nankör...

atamızın askeri, korkusuzluğu, cüssesi, tertemiz dişleri ile de dikkat çekmekte... demek ki dişleri temiz tutmak için illa "halka tepeden bakan elit" olmaya gerek yokmuş...
biri ülke kurulurken çekilen çilelere bizzat şahit olmuş yaşamış tam bir cumhuriyet dedesi,

diğeri daha diş fırçasının icadından haberi olmayan, hayatında mağarasından çıkamamış, kadınları sadece üreme aleti sanan bir gerici bedevi sümüğü.
kimi münafıkların, takkeli, sakallı, namazında niyazında, namusuyla pazarcılık yapan atatürkçü dedeyi kafir ilan etmesine vesile olan karşılaştırmadır.

"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."

Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16
Duyar kasacaklar öteye gitsin.
Amk bıkmadınız allah'ın cahillerini şu ülkeye idol yapmaya.
Teyzem sonuna kadar haklıdır. Önce dişlerini fırçalasın sonra gitsin Tayyip'i yalasın.

Bu ülkeyi Atatürk kurdu. Biz nereden geldiğimizi çok iyi biliyoruz, ayakkabı kutularına rüşvet doldurarak yönetilmiyor ülke.
Çapsız dinciler.
kürtajcı dede cahil bir adam. yeah yeah diye inliyor.
ilki dindar, namuslu ve de vefakar bir müslüman, diğeri diş fırçalamanın sünnet olduğundan bile habersiz, yalancı ve de riyakar bir yobazdır.

"Hayret doğrusu nasıl oluyor da sararmış dişlerle dolaşıp duruyorsunuz. Dişlerinizi misvakla temizleyiniz" (Ahmed b. Hanbel, I, 214).

https://sorularlaislamiye...is-fircasi-agiz-temizligi
bazı "mümin(!)lerin" peygamberlerinin hadis-i şerifini eksilemesine vesile olan karşılaştırmadır.

bunların partizanlık gayretleri din gayretlerini fersah fersah aşmış azizim. iğrenç kinleri dinleri olmuş...

(bkz: şark kini kanserlerin en habis soyudur)
ilki samimi bir müslüman olmakla beraber, bazı münafıklar tarafından teknik analiz yoluyla küfrü aranan kişidir.

a benim çok bilmiş evladım, sen küfür, şirk arıyorsan al şurada (bkz: akplilerin şirk beyanları sıralı tam liste) hepsi kayda geçmiş, belgelenmiş, bir çoğu akp'nin büyükbaşları tarafından söylenmiş, apaçık, hiç öyle analiz kataliz gerektirmeyen tam 110 şirk, küfür ve fısk beyanı var.

bunca şirk, küfür ve fısk ortaya dökülürken nerelerdeydin?

partizanlık gayretin din gayretini fersah fersah geçtiği için, karışmadın, bulaşmadın, iki çift laf etmedin değil mi?
kendi gözündeki merteği görmeyen cibilliyetsizlerin, başkasının gözünde çöp arama çalışmalarına vesile olan karşılaştırmadır.

hepsi apaçık tam 110 şirk, küfür ve fısk beyanı yapılırken ortada yokken, işine geldiğinde birden devreye girme ihtiyacı hissediyorsan, "ne iş?" demeyelim mi a riyakar?

ne zaman allah rızasını partizanlık gayretinin önünde tutup, yanlışa yanlış dedin de kalkıp şimdi millete din, iman, şirk, küfür dersi veriyorsun?

son olarak, cüceyi inancından dolayı değil, yalancı, nankör, hain ve de pis dişli olması sebebiyle rencide ettim. inancından dolayı rencide edecek olsam, işte atatürkçü dedemiz müslümanın hası, onu rencide ederdim. neden hiç utanmadan yalan söylüyorsun?

sizde "allah rızası için" yalan söylemek sevap tabi...
Şu entrylerin yaş ortalaması 17 resmen gün geçtikçe artacağına azalıyor.
Ata'mızın siyasi değil milli bir değer olduğunu gören ve bilen güzel yürekli dedemiz ile ne yazık ki biraz geride kalmış bir dedenin karşılaştırmasıdır. amacım hiçbir düşünceyi yargılamak değil ama bir taraf makarna kömür yol ve köprüye kanarken diğerinin ülkeyi kuran kişiye olan sevgi ve saygısı, önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü iyi bilen bir taraf. Çünkü o ruhu yaşamış. Diğeri ise gemiciklere binip ingiltere'ye adalara kaçanlara hayranlık duyar belki, gider keşke yunan kazansaydı diyen kadir mısıroğluna uyar. öyle işte..
yukardaki geruzekalıyı anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor.
Siz anca benim dedimin boyuyla, şivesiyle dalga geçersiniz. Ama kimse dediklerine karşı çıkamaz çünkü dediklerinde haklı. Haklı olan bir insanla sadece dalga geçersiniz zaten.
Kalender bir anadolu insanıyla, nursuz cahil bir çomarın versusu.
Malesef ikisinin oyu da esit degerde. Iste bu yuzden egitim.