bugün

(bkz: aa bu benim lan)
(bkz: öyle değil mi)
(bkz: nuh tufanının gerçek olduğundan emin olan insan)
(bkz: ah o gemide ben de olsaydım)
ayrıca

en asil duyguların insanlarıdır bunlar övünmek gibi olmasın.ha bide sümüklülerin peşlerinden gitmez bunlar peygambermiş gibi.haa birde bilirlerki müslümanlık hristiyanlık ve musevilik aynı lambadan çıkan farklı ışıklar gibidir.hepsinde farklı yorumlanan namaz,oruç ahlak kavramları ve tek tanrı vardır.tıpkı kuran ın yollanmasından binlerce yıl önce yine aynı bölgede hakim olan sümerlerde oruç,namaz ve güzel ahlak olması gibi.enderun da devşirilmediği için olsa gerek bu insanlar kendi görüşlerinin de hep arkasında olurlar.gerekirse tek başlarına ve tabi herzamanki gibi korkusuzca.

ayrıca

(bkz: sümer mitolojisi)
sadece muazzez ilmiye cig'ın degil, okudugum bircok kitapta yazar bu, ancak kanıtlamak mümkün degildir tabikide yalnız nuh tufan'ı sumer efsanesi midir degil midir bilmem ama, hiçkimse sumer efsanesini oldugunu kanıtlayamaz evet dogruda bu kadar net birşekilde olmadıgından nasıl bahsedildigine gercekten cok sasırdım, bir insanın yüzyıllar önceki bir konudan bu kadar emin konusması ya onun bu konu hakkında ciddi bir arastırması oldugunu gösterir yada dogmalarıyla hareket ettigini, bu ikinci secenek ne kadar bilgi verir bize bu konu hakkında bilinmez ama birşeyler bilmek acısından su kitabı önerebilirim.
(bkz: tarih sümerde baslar)
(bkz: samuel noah kramer)
elbette turan dursun. kendisi için [ spin atması manasında ] bu konunun mihenk taşı olduğunu roportajında belirtmiştir.

ha bir de unutmadan (bkz: nuh tufan)
(bkz: habil ile kabil)*
nedeni gılgamış destanı olabilecek sanrıya sahip fakat neden bu kadar tepki gösterildiğini anlayamadığım insan. islam inancı ile çelişen bir şey değil, bilakis desteklediğini iddia edebiliriz.
''yakın gelmiş'' insandır. kutsal kitapları 'orijinal tanrı metinleri' sanan cehaletten daha doğru bir yaklaşıma sahip bu insan, insanlık tarihindeki efsanelerin kutsal kitaplara dayanak oluşturduğunu büyük ihtimalle çözmüştür. (bkz: zeitgeist)
sanan değil: asur kralı asurbanıpal'ın kütüphanesinde bulunan bir tablette yazan efsanenin kutsal kitaplara aktarıldığını bilen kişidir.
(gılgamış destanı'nın son kısmında anlatılan efsane)
sanan değil bilen insandır. pek çok efsane ve tabunun ilk uygar toplumlardan olan sumerlerden kaynak aldığı bir gerçektir.
bildiğin salaktır.
nuh tufanı, karadeniz'in yükselmesi ile alakalı. milattan önce 7600 civarı.
odessa şelfinde tarım yapılıyor. tektonik değişimler sonucu boğaz açılınca bugünkü seviyesinden 120 metre falan düşük olan karadeniz dolmaya başladı.
odessa çevresindeki toplulukların mezopotamya'ya geldiği düşünülüyor. sümerler de zaten buraya göçle geldiler zira samilerle akraba değiller.
yani ilahi bir şey değil, bilimsel bir olay.
soruları alayım?
nuhun gemisi bulunmadan çok başka rivayetler dinleyeceğiz.
bunun oyun kartları vardı. hatırlayan dinozorlar yazsın.