bugün

anlamda karmaşaya önem vermeyen yazarlardır, kınıyoruz..
görüldükleri yerde kınanıp kendisine dogrusu nedir anlatılıp yaptığının cok yanlış olduğu da beynine sokulup tekrar yazmasının istenilmesi gereken yazarlardır
yazılarda noktalama işareti kullanmamak, tuvalette tuvalet kağıdı kullanmamak gibi birşeydir, bunun kötü birşey olduğunu hepimiz biliriz.
kısa yazı yazanlardır.
üşengeç yazarlardır. zora gelmezler.
herhangi bir moderatör tarafından uyarılmaları kuvvetle muhtemel yazarlardır.
en büyük düşmanları gammazlar olan yazarlardır.

Noktalama işaretlerinden yoksun entrylerinden daha da kötüsü, nazikçe uyarırsın tepki de vermez bazıları.
noktalama işaretlerini ilk kullanan şinasi'yi örnek almalarını tavsiye ettiğim yazarlar.

(bkz: öss den çıkmış çok bilmişler) *
gammazları uğraştıran yazarlardır.
işin virgül kısmını geçelim zira nalma kayması yaşanır. cümleler arasındaki noktayı da geçelim, zira o da okunurluğu azaltır. gel gelelim cümlenin sonundaki noktanın sözlükte sorun edilmesini aklım almıyor. kardeşim burada hiç kimse "edebi eserler" sergilemiyor, kimse kitap yazmıyor. sadece internet ortamında boş zaman geçirilen bir yer, basılan kitapların bile (baskıdan ya da baska sebeplerden kaynaklanan) birçok hata varken, böyle bir işlevi bile olmayan bir yazıda neden bu kadar hassasiyet gösterilir. heee şimdi "güzel türkçemiz"i iyi kullanmaya gelecekse konu, bu insanların msn'de nasıl yazıştığını çok merak ediyorum. çünkü ben şimdiye kadar msn'de "geleceğim" (gelicem yazılır) yazan insan bir iki tane gördüm, onlar da bilgisayarla fazla haşır neşir olmayan, msn'de fazla yazışmayan insanlar. konu msn'e nasıl geldi, nasıl da çarpıtıyorsun deme. konu "güzel türkçemiz" ise aynı kollayıcı tavrı her alanda sergileyeceksin yoksa burada dil cengaverliği yapmanın anlamı yok.(ahanda bu noktada entry silinmesin diye)

edit: sözlüğün bilimum uyarılarındaki hataları unutmuşum, ama neyse fazla uzatmadan belirteyim. sözlükte sağda solda çıkar uyarıların neredeyse yarısında hata var.
2006'dan beri sayıları baya çoğalmıştır hatta sözlüğü ele geçirebilirler.