bugün

Atlas pass v3 yapımı ve istasyonlardaki gizli kapıların arkasını görmek için : https://youtu.be/7H-pc5W-onA
ilk çıktığı hali ile şu anki hali arasında dağlar kadar fark olan oyundur. Çıktığı ilk gün alıp aynı gün oyunu iade etmiştim. Son güncellemelerden sonra oyuna bir şans daha verip tekrar satın aldım ve oyuna aşık oldum diyebilirim. Başından kalkamıyorum. Bence ikinci bir şansı hak ediyor.
karakterin oradan oraya zıpladığı bir oyun. binalara denk geliyorsun içine giremiyorsun, onların da üstünde zıp zıp zıplıyorsun anca...
path finder update geliyormuş. şu, oyuna araç ekleneceği söylentileri dolanan güncelleme işte. doğruymuş ya la, foundation update ile bile daha fazla bağlamıştı beni kendine, ki ben açıkçası bu eksik halini dahi sevmiştim. anlaşılan hello games git gide düzeltmeye çalışıyor oyunu. hello games çalışıyor. *
Şu an konsolda oynadığım oyundur , eleştirilerin aksine benim beğendiğim uzay-hayatta kalma oyunu
Yorumlara göre hakikaten de no man's sky.
Jet fadıl ödülleri olsa yılın oyunu seçerler.
ilk birkaç saati müthiş keyif aldım.
Uzay gemisini kaldırmak için element arayışları yeni upgradeler.
Düşman atmosferli bir gezegende hayatta kalma gerilimi hoşuma gitti.
Sonra herşey gözüme batmaya başladı. Gezegenler basmakalıp,
Gemiler aynı, hayvanlar aynı, npc ler aynı amaç neredeyse yok. Oyun her grafik kartta bok gibi çalışıyor.
Ayrıca Sean Murray tarafından söylenen yalanlar da yutulacak gibi değil.
Resmen ortada üçkağıt var, alanlara geçmiş olsun.
hak ettiği fiyatı 50 ile 70 lira arasıdır.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
ilk gezegenimdeyim. henüz ayrılacak ekipmanı bulamadım. tropikal ama bir o kadar da zehirli bir gezegende tıkılıp kaldım. çok farklı yaratık ve bitki örtüsüne sahip, üstelik bu gezegenin sadece %1'i kadar bir alanda. online değil bu oyun. bilgi kirliliği var her yerde. sadece daha önce birileri tarafından keşfedilmiş ve isim verilmiş bölgeye gittiğinizde onun adını görebiliyorsunuz. karşılaşmak gibi bir durum yok. uzay meraklıları için idare eder bir oyun, ama zamanla gelişecek ve multiplayer bile olabilir diye düşünüyorum. şu an 150 tl civarı almayın bekleyin yeni şeyler eklenene kadar crackli versiyonunu deneyebilirsiniz.
uzayda kaybolmak mı işte doğru adres.

uzay benim için her zaman bilinmez olmuştur * özellikle cosmosu izledikten sonra iyice merak sardım. bu yaz aldığım tüm t shirtler uzay temalı oldu. üstüne bu oyunu da görünce... benim için mükemmel bir zamanlama oldu bu oyunun çıkması. vaktim bol. keşfedeceğim gezegenlere vereceğim isimler de... bir mesaj verecek ve imzam olacaktır elbet.
PC için optimizasyon özürlü çıkmış oyun Steam'de millet yerden yere vuruyor oyun zaten en yüksek ayarlarda bile çok iyi görünmüyor birde bu optimizasyon yüzünden hemden çamur grafikler her şey Medium'da 1366x768 30 fps yukarısı alamıyorum o aldığım görüntüde Minecraft'dan hallice :/ Nvidia GeForce Experience sürücülerini yayınlarsa bir edit çakarım.
steam'da çıkmasına 1 saat kalmış olan oyun. yerun.
çizgi film gibi oyun, çocuklara hitap ediyor, aynı overwatch gibi.
bir gezegenden öbürüne düz çizgi halinde seyahat edilen bir oyun daha. yörünge falan hak getire.
uzay ile ilgili bir oyun yapıyorsan, olayın fiziğini iyi oturtman lazım. yoksa 3 yaşındaki çocuklara oyuncak yaparsın.
çok sıkıcı gözüken oyun.grafikler 6 yaşındaki çocuklara hitap ediyor.
incelemeleri izlediğimde bana sıkıcı gelen oyun. yani gezegenlerdeki uzaylılarla savaşmak heyecanlı ve çekişmeli olur filan diye düşünmüştüm ama acayip derecede tek düze ve heyecansızdı. ayrica milyonlarca gezegen olduğunu varsayarsak bazen günlerce kimseyle karşılaşmamamız muhtemel. bu yüzden de sıkıntı olabilir ve yine sıkabilir.
an itibariyle alıp almamak arasında kaldığım oyundur. azıcık kaldı çıkmasına.
oynanış videosu şu şekildedir.

https://www.youtube.com/watch?v=D-uMFHoF8VA

grafikler biraz daha düzeltilmiş sanki.
milyarlarca gezegenin olacağı, %100 serbest oynayışına sahip bir oyun olacak sanırım.

oyun çıktıktan sonra senaryo modları çıkabilir.yada aklımda bir fikir var.daha ilginci ise, kendi senaryolarını üretmeniz.oyun firması bunu yapabilir.

nasıl bir oyun motoru kullanacaklarını merak ediyorum.minecraft tarzı grafikler olmassa oyun tutar.

görsel
22 haziran 2016 da çıkacak olan epey ilginç oyun.

Steam de 150 liradan ön siparişe çıktı. Net.
görsel
steame düşmüş. henüz satışta değil. fiyat ve preorder da yok. ya süpriz derecede güzel ya da baya bir fail olacak. güzel çıkmasını umut ediyorum. elite dangerous'u almaya çekiniyorum, star citizen 2450 senesinde çıkar; tek umudum bu oyun.
2015'te çıkacak ilginç oyun. galaksiler arası gezinip yeni gezegenler keşfediyorsunuz falan... oyunun ilginçliği eğer doğruysa keşfedilen her gezegen yapımcıların önceden geliştirdiği değil, siz oynarken oyunun gidişatına göre spontane yaratılmış dünyalar olacak... oyun ps4 ve pc'ye çıkacak. yapımcısı hello games...

http://www.youtube.com/watch?v=nmwG6Sj1Yfg