bugün

geçen teşfikiyede bi kafeye oturdum bişi yiyom.adamın biri trafikde var.duruyo bana dikd dik baktı arabadan.
olabilir.ben şetmedim.sakallı normal ayı gibi adamım.
neyse bu bana sakso hareketi yapmaya başladı.20 sn falan sürdü.
o esnada 4 metre kadar sağ tarafımda sanırım bi travesti amına yada yarrağına küçük bi pervane tutuyodu serinletmek için.
o hareketi ona değil bana yaptı.kameraya alıcadım.zaten bastı gitti.
iyi sikmedi.
ağır kalp hastasıyım.neyse moskof moralini bozma bak ne güzel sikmedi en azından dedim.yolda yürürken bi çift sanırım.hani böle deli olurya ama değil.adını unuttum ya..hareketlerini kontorl edemezler falan.neyse yolda yürüyom caddede bu arkadaş önüme geçince ters ters yürümeye başladı ve 20 sn falan bana baktı sürekli.sonra karısımı neyse bilmiyom tuttu götürdü.ben sonra arkama baktım başkasına bakıyodu sanıyodum.aa dedim bana ne bakıyoduki dedim kendi kendime sonradan.
eve vardım.aynaya alla alla normal insan sureti.bi ipne bi götverenlik yok..normal insan evladı ya..
sonra dedim iyi sikmediler..kalbini yorma.üzme kendini.
esenyurda gittim başakşehre gittim,rusyaya gitrtim,almanyaya gittim.
kimse bana kaldırmadı yada göz teması bir erkek cinsim kurmadı.
bi gün daha nişantaşına gidersem kesin yolun ortasında tecavüz edicekler diye çok korkuyom sözlük..
eskiden olsa aç o camı der anasını sikerdim.
korona aşısı anamı sikti..yatırım sikseler harikasın beyfendi dicem..
ha bide nişantaşında gene moturun ucunu kaldırmış tek tekerle giden bi kardeş azdaha beni eziyodu ama artık onda bişi yok yani.
sikmesin yeter.
osmanbey, teşvikiye, harbiye ve maçka arasında kalan bir semt.
cennet vatan.
arka sokaklarında mahalle havasını az da olsa bulabildiğimden dolayı sevdigğim ve değer verdiğim semttir.
ne zenginliği ne de luksu şahsımda bir çekicilik yaratmamaktadır ama hala evlere servis yapan çıraklı bakkalları vardır.
kıyısında köşesinde tek tük mahalle kahveleri vardır.
bak aklıma çok duygusal bi anım geldi. belki yazmışımdır ama fena bi anı değil.
maçka meslekliyiz. hasbel kader sınavını kazanıp girmişiz ama lise zamanları işte. zıpçıktılık diz boyu.
ne ustume başıma bakarım ne kimseyi takarım. dersler desen berbat. işim gücüm gülmek, şamata.
okulun öğle paydosunda çaycı şuayip in büfeye gitmişiz. 3 m2 lik bi yer. bütün okul oraya hücüm ettiğinden çauını poğçasını alan dışarı çıkıyor. adamda bi poğaça satıyor ki süper. süperliği sadece tost makinasında iyice ıısıtmasından kaynaklı. bambaş bi şey oluyor, o bildğimiz poğaça.
neyse
bende aldım çıktım. teşvike camisi nin duvarına oturtuk. şamata falan.
o ara böyle tam bir istanbul hanımefendisi, düzgün giyimli bi teyze yaklaştı yanıma. gel oğlum sana bişey söyliycem ded.
neyse yaklaştım yanına. evet teyze dedim. kadın para çıkarttı. al oğlum bu parayı kendine ayakkabı al dedi. meğer benim ayakkabının tabanı epey açıkmış.
teyze inan ihtiyacım yok durumumuz iyi. ben ilgilenmem pek üstümle başımla dedim. zor ikna ettim parayı almadım.
yani diyeceğim şu ki, gerçek anlamda yüksek seviyeli insanlara da sahiptir. kadın bana parayı vermeye çalışırken gururum kırılmasın diye de bir sürü şey söylemişti.
Bazen gidip belgesel izler gibi zenginleri izlediğim semttir. Komik de oluyor tavsiye ederim.
Bir çay 25 TL
Bir nesquik (marketlerde 6 TL olan) 25 TL
Bir pastane simidi 25 TL
Ufacık bir çikolata (bayram çikolatası gibi) 15 TL.

Ve insanlar şen kahkahalarla oturup kahvelerini yudumluyor. Kadınların yüzünde çizgi yok ama 50 yaş ve üstü oldukları belli. insanların üzerinde En pahalı giysiler, altlarında en iyi arabalar. Köpekleri bile benim aylık giderimden daha çok masraflıdır. Burası başka bir dünya.
Isınamadığım.

(bkz: swh)
tarlabaşı'na arkanızı dönüp yürümeye başladığınızda bir- bir buçuk saat sonra ulaşabileceğiniz lüks semt.
ünlülerin takıldıkları, şişli'nin bir semtidir. osmanbey'e yürüme mesafesindedir. ayrıca harbiye'ye de oldukça yakındır. taksim'e kendi yürümemle 10 dakikada yürüyebiliyorum.
şişli'ye bağlı, ünlülerin ve zenginlerin mekanı olan semt.
Bu semtin çok kötü bir trafiği var öyle ki 700 metrelik mesafeyi 35 dakikada gittik.
ünlülerin mekanıdır.
her zaman çok kalabalık oluyor.
Yokuşlarındaki trafik araca Balata yaktırır.
şirinevler'de bir kuruyemişçi dükkanının ismi.
sütçüoğlu ailesini özleten semttir.

görsel
istanbul'un en lüks yerlerinden biridir. avm'si çok katlıdır. osmanbey metro istasyonu'na yürüme mesafesindedir.
bir zamanlar okçuların ok atma yarışmalarında atılan okun düştüğü yere hatıra olarak dikilen taşlardandır.
şişli'ye bağlı lüks semt.
çoğunlukla ünlülerin takıldığı sosyetik semt.
izmir’in Alsancak’ı gibi renkli ama daha pahalı bir semt.
ünlülerin sıkça takıldığı lüks semt.
Herkesin sadece ülkenin kaymak tabakasının takıldığını sandığı semt. Sakin, güzel ve nezih. En azından şimdilik.
şişli'ye bağlı, ünlülerin çok takıldığı sosyetik semt.
kaç kere gidip sadece bir kere şafak sezer'i bulduğum semttir. osmanbey durağının arkalarında yer alır.
elit tayfanın hegemonyasında olan ilçe.