bugün

nikon dürbün.

Hahhaasiktir, espriyi anlayana ev alıcam amk.
Isinamadigin biriyle ne diye nisanlanirsin simdi diye ben sorarim adama.
Baskilara boyun eğmiş bir çiftin başına gelen durum.
Olmamış o nişan dostum. Hadi yolunu al da kimsenin kısmetini kapama.
Nisanlanana kadar aklin nerdeydi dedirten baslik.
6 aydır nisanliyim hala ısınamadım.
Ayrıl gitsin o zaman.
Nişanlısına insan görücü usulü ile nisanlanirsa isinamaz.
Önce ısının sonra nişanlanın ne bok bir iş bu ya.
sonu ayrılıklar bitecek korkutucu his.
Evde kalma korkusuyla elindeki son fırsatı değerlendirme çabasıdır.
Bazen sıkıntıya girmektir.
Bazen uzun uzun düşünmektir.
Bazense geleceğini belirleyecek o an kararı verirsin ve kaderine boyun eğersin.. ama 3 günlük dünyada hiç kimse sana istemediğin şeyi yaptıramayacağı düşünür.ve incelediği yerden kopsun diyerek bitirirsin. işte böyle bir şeydir. Nişanlıya ısınamamak.
Dipnot: bazı andavallar sevmediğin biriyle neden nişanlandın diyeceklerdir. Fakat görücü usulünde böyle bir şansın olmadığını dolasıyla ancak nişanlandıktan SONRA bir birbirini tanıma şansı olduğunu bilmelidirler.
Evlenince ısınırım belki biraz daha bekliyim bakalım.
Yol yakınken oturup ciddi ciddi karışıklık konuşmayı gerektirir.
Tanıdığım bi abla demişti ki nişanlıyken elalem ne der yüzük attı der diye ayrılamadım sonra babamın evine boşanmış iki çocuklu dul kadın olarak döndüm.

Sakın korkmayın çekinmeyin. Kimsenin ne dediği de umrunuzda olmasın. Evlilik dalga geçilcek bi konu değil tek taraflı hiç değil yarın bir gün cocuğunuz olduğunu düşünerek hareket edin. O çocuğu mutsuz etmeye üzmeye hakkınız yok.
Eger evlenirseniz hayatınızın izdirap olmasina neden olacak durumdur. Millet ne mi der en fazla bir hafta konusur sonra gecer gider. Kimse sizin yerinize yatağa girmeyecek. Yazık olmasın.
olası bir kriz anında terk edilmeyi göze al o zaman.
Dün abime şahit olduğum eylem.
Bu ay evlenecek ama telefonu kapadiktan sonra kapa aq kızı ya seninle mi ugrasicam diyor ahahaha dumur oldum.
nişanlılıkta birbirini tanıma dönemidir, madem konuşmaya bile katlanamıyorsun, bari kızın hayatını berbat etme...
ama hata kızlarda malesef, nerde hanzo var onu severler *
başlık sahibini tenzih ederim.
Adama demezler mi neden nişanlandın o zaman diye.
(bkz: mantık evliliği)
ısınamadıysa, neden nişanlanıyor arkadaşım? ne dandik işler anlamadım gitti.
Bu durumu yaşamış biri olarak gerçekten çok zordur. Hayatını sevmediğin biriyle geçirme korkusu dünyada en kötü imtihanlardan biridir.
ısınamadığın biriyle nişanlanmak kadar saçmadır.
Arkasinda duramayacağınız kararlari vermemenizi öğütleyen hayat dersi. Nişan herkesle mi yapılıyor ne demek isinamamak ya.
Allah korusun.

Nişanı atsan bi dert atmasan bi dert.

Milletin ağzı torba değil ki büzesin.
evlenince performansın düşük olacağını gösterir.