bugün

sapıklık. şerefsizlik. dürzülük. müptezellik. bir sıfır olsun bizim olsunculuk. olmaz yakışmaz yapmayın yaptırmayın.
(bkz: adeta soykırım yapmak)*
Evli birine aşık olmak'tan daha az masum değildir.
Mide bulandırıcı aşkın kendisi değil belki ama kalıplara sokulmuş şekli.
kendine sakladığın sürece sorun olmayacaktır.
o da size aşıksa çok çetrefilli durumdur. kızın nişanlısıyla papaz olabilirsiniz, hatta sizi öldürmek bile isteyebilir. aman diyim, seviyorsanız adama da kendinizi sevdirip kızla rahat rahat görüşme imkanı bulun. ötesi durumda adamı öldürür yerine siz geçersiniz.*
kötü şanstır.

fizibilite çalışması yapıldıktan sonra, starta basayım pek de uygunmuş denilerek aşık olunmadığına göre elde olan bir şey değildir. kimse başkasına ait birine aşık olmak için can atmaz. hiç başıma gelmedi ama oturduğum yerden de yok şerefsizliktir yok ibneliktir demek bana mantıklı gelmiyor...
(bkz: hoşlanılan kızın nişanlı çıkması)
nişanlı biri tarafından skilip salıverilmenize yol açabilir.
aşk-meşk güzel şeyler bunlar tabi.
evli birine aşık olmaktan farksızdır. ahlaksızlıktır, zayıf karakterlilik, iradesizlik, zavallılıktır... başlarına gelmesi dilenir, bir gün onlarında nişanlılarına birileri aşık olup asılırlarsa anlayışla karşılamaları gerekir ;çünkü "aşk" olunca onlara göre böyle şeyler normalmiş ya...

(bkz: #9612481)
böyle bir durumda nişanlı birine aşık olanı sikerler parasını da vermezler.

(bkz: devlet buna bir şey yapması lazım)
evli birine aşık olmaktan daha iyi bir durum.
çok zordur. her an kendinden nefret edersin.
sorun teşkil etmeyecek durum.

sonuçta, armudun da sapı var ama koparıp yemesini iyi biliriz.
(bkz: gelin benim olacak)
arafta bırakan durumdur. biraz daha uğraşsa, üstüne gitse belki o seni seçebilir, ama bi yandan da dersin kendi kendine, ulan doğru mu yapıyorum ki ben deyu. kısacası boktan da boktur, allah korusundur.
sevginizin gerçekliğinin bir kanıtıdır.
Aşık olmak elinde olan birşey değildir , aniden gelişir hiç bir bok anlamassın , aslında yaptığının mallığını bilirsin ama gönül bu laf dinlemez .
gene baltayı taşa vurduk olayıdır.
(bkz: kur yapılan kadının nişan yüzüğünü göstermesi)
bu nasıl geniş mezhepliktir ya.at koşturursun içinde at.sol tarafta bi kalbiniz var ama kafanızın içindeki de 250 gr yemeklik kıyma değil.
(bkz: imkansızlığın kekremsi tadı)
daha kötüsü için: (bkz: evli birine aşık olmak)
utanmasam hala seveceğim seni dedirtecek türden bir aşk.
Mutluluğu bozanın, mutluluğu olmaz.