1. 1.
  yüksek lisans başvurularında 'neden yüksek lisans yapmak istediğinizi' belirtmeniz gereken ve bazı üniversiteler tarafından istenen belgedir.
  (bkz: Letter of Intention)
  ... steril mikrop
 2. 2.
  IMF kaynaklarına başvuran bir üye ülkenin uygulayacağı programın genel çerçevesini çizen, IMF Başkanı'na hitaben yazılmış, üye ülke yetkililerinin (genellikle Ekonomi Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı) imzalarını taşıyan mektuptur.
  ... linka
 3. 3.
  ikili veya çok taraflı uluslararası Araştırma ve Teknoloji (ARTE) faaliyetlerinde yer alan her hangi bir faaliyete ülkenin ilgi duyduğunu ve katılma niyetinde olduğunu bildiren resmi mektuptur.
  ... bez bebek
 4. 4.
  staj için başvurularımda istenilen dıbık. nedir ne değildir ilk defa duyduğum, staj için klasik ne gibi niyetlerim olur diye 1 gece boyunca düşündüren yazılı belge. aslında formaliteden midir yoksa gerçekten ciddiyetle değerlendirecekler mi bilemem, kaygılarım var. başvurduğum kurum muhtemelen almayacak ama, niyetimi belli ettim arkadaş ben. avrupa birliği ve ortadoğu hakkında öyle bi yazı yazmışım ki, eğer o kuruma müdür yapmazlarsa adam değilim. onlara kalmış.

  (bkz: niyet ettim allah rızası için staja başvurmaya) fazla muhafazakarlarsa neden olmasın.
  ... 3 korner 1 elham
 5. 5.
  yakın bir zamanda istenmeyen yer kalmayacak gibi; iş , master, doktora başvuruları, yurtdışında üniversite okumak, hatta bir kursa başvurduğunuzda bile istenecek ve bence istenmesi gereken diğer adı motivasyon mektubu olan mektup.
  ... defoluben
 6. 6.
  yüksek lisansa başvururken çok belirleyici olmayan metinlerdir. gene de yazılma şekli şöyledir. niyet ettim niyet mektubu yazmaya diye bir giriş bölümü yapıp sonrasında neden yüksek yapmak istediğini neden o bölüme geldiğinizi anlatan palavralar düzeceğiniz bölüm gelir. Eğitim ve iş geçminiz varsa belirtmeniz çalışmak istediğiniz tez konunuza kısaca girip 1 paragrafı geçmeyecek şekilde anlatmanız mühimdir.küçük bir vedayla bitirip göz yaşlarını sel yapabilirseniz yüksek lisansa kabul edilebilirsiniz.
  ... boyunegmeyen