bugün

uzak durulması gereken üç dandik seyahat firması.

nilüfer; koltukları aşırı derecede rahatsız, görevlileri gerekenden fazla lakayt.

pamukkale; zamanında kalkmayan otobüsler, iğrenç koltuk arkası tv'si, sorun çözmeden uzak görevlileri.

kamil koç; saçma sapan koltukları, iğrenç ikramları.

evet.
elimde olsa uzak duracağım firmalardır.

sadece şu örneği vermek istiyorum: beş gün önce sabah 04:00'te binmem gereken araç, tam 05:15'De geldi.
'neden bu kadar geç geliyorsunuz?' dedim. her seferinde en az on beş dakika!

aldığım yanıt şu: 'biz ne edek gardaş?! get yazıhaneylen gonuş.'

bu kadar kötü hizmet olamaz, rezalet düpedüz. elimiz kolumuz bağlı; mecburen kullanıyoruz. *
evet bende burada çalışıyorum televizyonlar çalışmıyor bugün marmaris dönüşünde çok zorluk çıktı.
haksız kıyaslamadır.

nilüfer turizm; tam manasıyla fiyaskodur. koltukları rahatsız, ikramları berbat, muavinleri tuhaf. otobüsler asla vaktinde kalkmaz. tek avantajı otobüslerin dizaynıdır. size bir faydası yoktur bunun.

kamil koç: nilüfer turizmle hemen hemen aynı sıkıntılar yaşanır. görüntü vardır lakin içerik berbattır.

pamukkale : diğerlerine kıyasla görüntüsü pek afilli değildir. ancak, ikramları diğerlerine göre daha iyidir. koltukları rahattır. koltukların arasında yeterli boşluk vardır. vaktinde hareket eder. koltuk arkası tv hizmeti diğerlerine kıyasla daha iyi değildir lakin saydığım hizmetler benim için yeterlidir.
üç firmada bir çok illerin seyahat firmalarından yüz kat iyidirler. anadolu ve metroda dahil.
kamil koç'un orada ne aradığını merak ettiğim kıyaslama. kusura bakmayın ama bunların dışında başka binilebilecek firma yok. hadi nilüfer ile pamukkale'den ben de memnun değilim de kamil koç ile ilgili olumsuz bir yorumum çok nadirdir. zaten başka da firma kalmadı. bir de metro'yu kıyaslamaya bile almıyorum bile.
4 yıl boyunca yılda en az 3 4 kere Nilüfer' i kullandım. Bir kez olsun söylenenlere benzer bir aksilik yaşamadım. Otobüsler hep zamanında kalktı, otobüsler hep on numaraydı, personel hep güler yüzlü idi, servis hep düzenli idi. Bir keresinde zaruretten Kamil koç' a yöneldim. Sadece 5 dk. geç kalarak onu da kaçırdım ve otobüs anons bile yapılmadan kalkmıştı. ilginçtir.
körler ülkesinde tek gözlüler kral olur ya da daha iyisi
adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler deyimlerini duymamışlar için,
içi "aman kaçın"larla doldurulan başlık...

varan, topçam, vangölü, metro, ben ve hakiki ile başlayan seyahat firmalarının tamamı..
iyili kötülü doğulu batılı bu saydıklarımdan başka üçbinkesizyüzelliyedi(!) firma sayarım size
"nilüfer pamukkale kamil koç" ile kıyaslanamayacak kadar kötü..

hepsinde saydığınız sıkıntılar fazlasıyla vardır..
ve inanın bu firmalarda bunlar daha az..
güzergah ve "yazaağne" farkı da ayrı elbette..
ama temel sebep elbette güzel memleketimin insana değer vermeme huyu..
hatalıların ceza almaları için elimizden geleni de yapmayız pek,
"elalemin ekmeğiyle oynamayalım yazıktır" mantığıyla..
"etsek/ettik ne olacak sanki, he hü der savarlar başlarından"
dediğinizi duyar gibiyim..
e haklısınız buna verecek bir cevabım yok..