bugün

bir yandan dini sömürerek o, bir yandan ben uyutuyorum milletti, yoksa nerde görürdüm ben ömrümce bu parayı anlamına gelen sözler...

yükseliyordu enflasyon, geliyordu 600.000 lira maaşlar, yapma diyordu milyonlar, ayakkabı kutularının gözleri yaşlı...
(bkz: mesleki dayanışma)

not: din tüccarlığından bahsetmiyorum...
sultanahmet'teki bedava arazinin yüzü suyu hürmetine yapılan açıklamadır.
AKP öncesi adı bilinmeyen AKP gelince Yandaş kanalda ramazanda voleyi vuran biri için normal açıklama.
haklı açıklamadır. kılıçdaroğlu veya demirtaş olsaydı çoktan savaşın içindeydik. hem de hiçbir çıkarımızın olmadığı, sadece maddi ve can kaybının boş yere yaşandığı bir savaş.
yerinde ve haklı bir açıklamadır. sayın hatipoğlu gibi gibi düzgün birisinden de böyle bir açıklama beklenirdi zaten. sayın cumhurbaşkanımız sayesinde ülkemizin iyi durumda olduğunu başka biri olsaydı bu ülkenin kötü bir duruma düşeceğini anlatmıştır. hocanın ağzına sağlık diyorum. her sözü doğrudur.
aksaray daki otelleri için yeni imar izinleri almaya çalışmasından kaynaklanabilecek siyasi söylem. bir din adamına böyle sözler yakışmaz.
Yemini vermişler...
acaba niye şaşırmadım diye düşünmeme yol açan olay.
tamamen "duygusal" bir açıklamadır.
Dini kullanarak bir yerlere gelen iki sahsin birbirlerini pohpohlamasi durumu. Pek de onemli degil.
gün geçmiyor ki bir akp yalakası sıçmasın. buna bir örnektir.
biz gençlere bonzaiden uzak durun derken nihat hocanın bonzai çekip açıklama yapması kötü örnek elbette.
Dindar adam dindar sever anlamı taşımıştır. Çok doğal.
ne diyecekti? erdoğan'ın kanalından ekmek yiyor, onun kitlesine hitap ediyor, onun kitlesi sayesinde dünyanın parasını alıyor. şaşırtmasın bu açıklama sizi.

--spoiler--
bizi bu kavgalardan bu savaştan uzak tutmaya çalışanlar
--spoiler--

ama bu cümlesi tam komedi olmuştur. savaştan uzak tutuyor dedikleri bizzat bizi ortadoğu bataklığına sokuyor. ama diyorum ya, şaşırtmamalı bu açıklama kimseyi. yani doğal, kendisinden beklenen bir açıklama.
Bu çok açık bir şey!