bugün

sadece ramazan ayı için 600 bin tl ( yazıyla altıyüzbin lira ) olan paradır.
hak etmiyor. bu ülkede bu kadar para ayıptır.
900 liraya ölen 301 maden işçisine bol bol dua ettiği maaştır. allah kabul etsin.
oğlunun da ilgisini çeken maaştır. o da bu yola baş koymuş.
Haramdir.
adam din bilgisi yerine her gece masallar hikayeler anlatıyor. sanki o anlattığı olaylarda yaşamış gibi. gerçekliklerine yemin eder misin desen asla edemez. aklı başında bir insanın da edeceğini zannetmiyorum. aldığı para gösteriyor ki bizim insanımız masal dinlemeyi seviyor. birazda kuran dan bahsetse belki aldığı parayı hak edebilir.
maaş ve iş ücreti kavramını ayırt edemeyenlerin kafa yorduğu miktar.

maaşı normal ek ders, döner sermaye vs. olmadan aldığı ortalama bir prof. dr. maaşı kadardır. o da yaklaşık 4.500 tl ye tekabül eder.

ama ramazan ayında yapacağı ek iş ücreti aylık 600.000 tl olacağından akademisyen maaşı devede kulak kalacak, oğluna teşvik için harçlık verebilecektir.

normalde bir akademisyenin danışmanlık dışında yapabileceği resmi bir iş yoktur. o da üniversiteye bağlı bir araştırma müdürlüğünde veya teknokentinde yapılabilir. alacağı ücret gelir vergisine dahil edilip matraha yansımaz ise eğer, bize sürekli 'haram yemeyin' dini öğüdünde bulunan kişi haram yemiş olacaktır.

tabi bunlar hep fıtrat meselesi. ne fıtratı mı? para fıtratı. şimdiye kadar kimse karşı koyamadı.
bu maaşla nihat hatipoğlu'nu dinlemek ne kadar doğrudur tartışılır.
Şarkıcı ve oyuncuların geliriyle kıyaslanan paradır.
Sezen aksu konserde tilavetiyle fatiha okuduğunda, ajda sahnede namaza durduğunda kıyaslarsınız bunları. Ne malsiniz amk lan! adam bildigin din tüccarı olmuş, çatır çatır din üzerinden para kazanıyor.
namazi kıldıran imamın bile maaş alıyor olması sıkıntı yaratırken, bu tip adamların, üstelik evladı resul reklamıyla cahil halkı kendine baglayarak kanalın ve kendi cebini dolduruyor olması utanç vericidir.
Yaşamak için çalışmak, para kazanmak zorundaymış!!!
Bu adam evvelden aç mı geziyordu, yok mu başka bir geliri? Tek bi ayda 600bin ne demek amk? efenim, aldığı parayla hayır işi yapmadığını nereden bilecekmisim, bak sen! iyi o zaman ben de iddaa'dan aldığım paranın bir kısmını sadaka zekat fitre olarak dagitayim, kumar parasını aklayayim.
Hayırlı işler bol kazançlar diliyorum hocama. Allah açlık yokluk cektirmesin. Varlıkta bunu yapan yoklukta napar bilemedim.