bugün

patronlara sorulması gereken ve patronların da çok mantıklı bir açıklama yapması gereken bir sorudur.
Düşük zekalı öğretmenler bile 3000 alıyor amk.
Bizim en az 5 binle başlamamız lazım.
Bir bok bilmiyormuş bak bak. Stajda patates soyuyoruz biz zaten evet.
yeni mezun mühendisten ne bilmesi beklenir? zaten en iyi okullardan birinde okuduysa 3500 maaşı fazlasıyla haketmelidir.
çünkü patronlar en adi orospu çocuğu olduğu için mühendise çinli fabrika işçisi muamelesi yapıp onları ucuza çalıştırmak isterler. amk patronları
ülkede mühendis olmak kadar kolay bir şey olmadığı içindir. amk 3 kişiden 4'dü mühendis. bir üretimleri yok adı mühendis bunların. evet.
30 yıldır çalışan bir işçi 3500 lira alamadığı için haketmez .
o para, lise ve üniversite sınav döneminde inekledikleri için verilir, iş anlamında hak ettikleri için değil. yoksa yeni mezunun ne katkısı olacak firmaya? en az 3-4 sene çaylak çaylak dolaşırlar etrafta.
işçiyle mühendis bir midir? işçi haketmeyebilir ama mühendis sonuna kadar hakeder
Mühendise asgari ücretten sigorta yapar bi de bu patronlar, kandil kandil anıyorum kendilerini.
Ne biliyorsun onu söyle önce sen. Biz de mühendislik okuduk, dolayısıyla biz de yeni mezun sıfatını gördük. 3500lirayı hak edecek ne biliyorsun? Diplomayı siktir et. Yata yata da alınıyor o diploma artık. Diploman var diye mühendis oldun sayılmaz yani. Yukarıdaki soruyu tekrarlıyorum, "3500 lirayı hak edecek ne biliyorsun?"
Tecrübesiz sen neden kendini tecrübelilerle bir tutar dedirtir. Yerini bil derler.
Okuldayken hocanın sınav sorularını ezberleyip sınavlarda başarılı olup sonrada kendini iyi muhendis sandığı, okulda ogretilenler haricinde bi şey öğrenmeden ve naylon staj yapıp is hayatına hazirlanmadigi icin, yoksa isi bilen muhendis gayet iyi bi maaşla ise baslar.
hayır anlaşılmayan şey bir mühendise ayda 3500 lira vermek patronu zorlar mı? o mühendise 3500 lira veriyor diye o şirket mi batar? ne bileyim 3500 lira alıyor diye yeni mezun mühendis işi öğrenemez, savsaklar mı? bu sorular adam akıllı cevaplanmalı. buraya entry girenlerin çoğu ya patron ya da patron götü yalayan ayak takımı galiba.
çünkü pratiği yoktur. teorik bilgi iş yaptırmaz, pratik de lazım.
3500lira hiç bir şirketi zorlamazdın ama neden verilsin durup dururken? Sen otur ineğin çimene odaklanması gibi kitaplara odaklan, fiziksel bir uygulama geliştirme -geliştirdiysen bunu pazarlayama- sonra da "bin tirkiyinin ilk biş inivirsitisindin birindim mizin ildim" de. Ardından da işine gelmeyen yorumlar gelince patron veya patron yalakası de. Ne patronum, ne patron yalakasıyım. Kendini bir bok sanan yeni mezunlara ifrit olan bir mühendisim. Siz sıfırsınız arkadaşım iş hayatında. Ayak bağından öte değilsiniz. Ama vallahi ne yalan söyleyeyim sizleri gördükçe de iş sahibi olsam kapının önünden geçirmem yeni mezun kesimini.
hayır yeni mezun öğretmenler neden yeni mezun mühendislerden daha fazla ücretle işe başlıyorlar. onlar okudukları okuldan çok mu donanımlı olarak mezun oluyorlar? hadi bunu da açıklayın atayizler
Birileri kıskanç olduğu için hak etmez. Mühendis 100 tl fazla alsa delirecekler. Öğretmen hak eder, hemşire hak eder, herkes hak eder ama mühendis hak etmez. Ne haddine mühendisin? Yeni mezun olduğu için hiç bir b*k bilmemekte. Para verilir mi ona? Gebersin köpek! Aaaaaa! Ama 30 yıllık hemşire olup kan almayı bile beceremeyen biri hak eder.

Bizim de suçumuz yok değil. Mühendisiz diye havaya giren dallamalar da var. Sayıları çok az olsa da onların hareketlerini hepimize mal ediyorlar. He bir de türkiye'nin ilk 5 üniversitesi hariç mühendisliğin yata yata bitirildiğini zannedenlerimiz de var. işte bu tipler bizi batırıyor. Düşük üniversitede makine mühendisliği okuyorum. Canımızı çıkarıyorlar.
önemli olan tecrübe değil kişinin potansiyelidir. önce bunu anlayın ey patronlar. tecrübesiz ayağına ucuza işçi çalıştırma kafasındasınız. başka da bir açıklaması yok bunun. söz nö bölöyörsönöz kü o pöröyü höködöcöksünüz demekle olmaz bu işler. kusura bakmayın da iyi bir ücret alamayan mühendisten iyi bir performans beklemeyin cebinde akrep taşıyan patronlar. sonra da bu ülkede neden mühendislik yok neden üretim yok diye kuyruğuna basılmış kedi gibi ciyaklarsınız.
Bi bok bilmedikleri için değil cahiller; çok düşük maaşla çalıştırırlar çünkü piyasa böyledir, adam 2500 alacaksın der. Yok kabul etmiyorum dersen kapının önüne koyar yeni mevzun mühendis dolu her yer.