bugün

Neden mi gelişmiyoruz biz Erbakan Malkoç Tarhan telli gibi son dönemde millet için önemli işler yapan adamları konuşmuyor destek olmuyorda bişeyler e körü körüne bağlanmaktan dolayı cehaletten dolayi gelişmiyoruz kisitlandigimiz için ufkumuzu daralttigimiz için gelişmiyoruz. neden mi gelişmiyoruz özgür değiliz neden mi gelişmiyoruz okuyana inek okumayana tembel dediğimiz için bir ortasını bulamadığımiz için gelismiyoruz sigara icmeyeni adamdan saymayip esrar cekene laf ediyoruz ama olduren hersey esittir bunu anlamiyoruz bu kafayla biz daha çok gelişmeyiz.

Bu benim fikrimdir isteyen karşı görüşü olanada amenna herkesin düşüncesi kendinedir.
ben yazim mi.
yok yok yazmiyim. herkes biliyor.
(bkz: öz eleştiri yapmaktan aciziz).
Kesinlikle eğitim eksikliğindendir.
sandeletin altına çorap giyen vatandaşlar yüzünden nokta .
kesinlikle gurur eksikliğindendir. insanlar yaptıklarından utanmadıkça gelişme gelmeyecektir. iş aslında eğitimde de bitmemektedir. insanları ahlaki eğitmek yerine maddi kaygıyla eğiten aileler değişmedikçe durum da değişmeyecektir.
gerizekalıyız.
Çünkü geri dönüşüm kutularını amacı dışında kullanıyoruz. Cam kutusuna bebek bezi atan bir milletiz biz.
çünkü bir değer, toplumun kendi gerçekliği içinden çıkmadıkça o toplum için yama durur. sonradan görme olduğundan alt yapısız yapılır tüm işler ve zamanla bu boşluk çökmeye neden olur. yani bir kültür kendi gerçekliği içinde bir devrim yapıp değişimi bunun üzerinden yapmalı. yoksa kopyala- yapıştırla bir kültür maalesef olmuyor. tutmuyor yani.
alkışlamak ile taşlamak arasında sıkıştık kaldık.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
Gavurun cep telefonlarını,arabalarını,uçaklarını,bilgisayarlarını,monitörlerini ithal edip satın alıp kullanıyoruz.Bu bizim işimize geliyor.Ülkemizin ileri teknoloji yatırımı yok.
Teknoloji şart.
Beynimizi calistirmadigimiz için. Dusunmeye, uretmeye useniyoruz.