bugün

Çünkü türkiye'de insan devlet için var!

Devletin içindeysen rahatsın artık.
Sermayesi olmayan insanlar ister memur olmayı. Sermayesi olan da kendi işinde paraya para katlama, statüsünü, oturduğu yeri, arabasını yükseltme eğiliminde olur. Ama bir memur hayatı boyunca birikim yapmaya çalışsa genelde orta halli 1 ev 1 araba sahibi olur.
ana nedeni "iş garantisi" olması olan durum.

özel sektörde, her an her saniye işsiz kalma ihtimali mevcuttur. işeriniz iyi de gitse, kötü de gitse, patronunuzun her şeyden el etek çekip, bir sahil kasabasına yerleşme kararı ile bir anda işsiz kalabilirsiniz. tekrar iş bulma ihtimalinin zorluğu, stresi, riski her daim uykularınızı kaçırabilir.

ama devlet memurluğunda öyle bir şey yoktur. sabah 09:00 akşam 17:00 mesaini bitirir evine gidersin, haftasonu çalışmazsın, gecenin bir yarısı patron arayıp "şu iş ne oldu" diye sormaz, "hafta sonu çalışma yapacağız" diye sizi evinizde pijamalarınızla yayılmışken ofise çağırmaz, her an "küçülme kararı aldık işinize son verdik" demez... emekliliğiniz garanti olur, emekli olana kadar mis gibi maaşınızı alır hayatınıza bakarsınız.

ha nedir, sabit maaşla zengin olma şansınız olmaz. ama diş sıkarak bir ev filan alınabilir, emeklilik maaşı ile de gül gibi bir anadolu kasabasında misler gibi yaşar gidersiniz. bence de en büyük zenginlik budur.
devlete kapağı atmak deyimini gerçekleştirmek için.
SALLA BAŞI AL MAAŞI. KOVULMA DERDI YOK, SAATLER BALLI, PATRONUN KEYFI UYGULAMASI YOK.
çünkü hafta sonu tatil. *
asgari ücretle çalışmak dan iyidir nasıl olsa.
Özel sektörde eşşek yerine konulurken devlette biraz da olsa insan muamelesi görebilirsiniz. Bence bu kadarı yeterli.
Hayatım boyunca hiçbir zaman istemediğim olay sizce de çok sıkıcı ve durağan değil mi ? iş saatiniz belli yaşantınız belli her şey aynı . Bir farklılık yok bir gelişim yok .
sabah 8 aksam 5 oturulur,facede takınılır,okey oynanir,aksama kadar geyik muhabeti yapilir,caylar kahveler icilir fallar bakilir,ondan sonrada ayin 15inde 2bin-3bin lira atilir nerde bu rahatlik .Özel sektorde bunlardan birini adamdan siringasiz kan alirlar valla .
Ben istemiyorum, zira 9 ay anca dayanabildim.
sabah 10 aksam 4 oturulur,facede takınılır, okey oynanir,aksama kadar geyik muhabeti yapilir, caylar kahveler icilir fallar bakilir, ondan sonrada ayin 15 inde 5 bin - 6 bin lira atılır nerde bu rahatlik. özel sektorde bunlardan birini yapın hele adamdan şırıngasız kan alırlar.
devletin en güvenilir iş veren olduğu için.
devletin el atması gereken durum. ya özel sektörü düzeltin, ya da üniversite kontenjanlarını ya da kamunun maa$ politikasını.
Sonucta turkiyede yasiyoruz..Insanlarin yasam standartlari belli..Bu devirde kim vizyon sahibi olmak para etmiyor..Keske olmasa herkes istedigini yapabilse ama bu zamanda en iyi sey memur olmak..