ülkemiz için başta "insan hayatı"dır. o kadar ucuzdur ki sebebi bir türlü anlaşılamamaktadır. herkes tarafından kolayca hiçe sayılabilmektedir.
1 litrelik cola. sudan bile ucuz amk. kesin tükürüyolar içine.
sakız. küçük bir şey olabilir fakat saatlerce çiğnenebilir. Ama onca para verip aldığınız yemekler 2 dakika sonra yok oluyor.
bim ürünleri olabilir mi?
Çin malları.
tavuk döner ve ayran.
pek anlamaya gerek yoktur bence. ucuzsa candır ciğerdir ne olursa olsun.
(bkz: asker) Evet ülkemizde çok ucuzdur, gariban olanları kısacık bir eğitimle ölüme gönderilir, şehit olur, gariban ailelerine de 20 bin tl gibi bir tazminat ödenir ve herkes sus pus olur.
Başta asker olmak üzere işçi, müşteri, yani insanlar çok çok ucuz ülkemizde. Ödenen tazminatlar, başlık paraları vb. göz önüne alınınca deli oluyorum.
Ulan niye yok bir şehit babası ihmalkar komutana "oğlum sizin yüzünüzden öldü; defolup gidin burdan!!" , diyen ve tsk yı aihm e kadar götüren??!
Niye yok işçisini bile bile ölüme sürükleyen patronu, mahkemelerde süründüren??!
Herkes o kadar çok kaderci ve çabuk kabulleniyor ve o kadar çabuk unutuyor ki bu ülkede, ben kendi ailemin bile aynı şekilde davranacağını, ellerine sıkıştırılan bi 20 bin tl için sus pus olacağını çok iyi biliyorum.
(bkz: biber gazı)

biraz pahalı olsaydı da sıkamasalardı herkese.
tuz. valla anlamıyorum neden bu kadar ucuz. *
tavuk ciğeri dir. mantığı da var.
bir kilo kaz ciğeri 300 tl civarında. 300 diyorum bak 300.
tavuk ciğeri ne kadar dersen 10 tl falandır. tek fark kaz ciğeri biraz daha kaymaksı ve sertimsidir. o da ilginç tabi hem kaymaksı hem sert.
Çin malları.
insanlık. yazık.
(bkz: insan hayatı)
türk askeri.
bazı kızlar,kızlarımız.
yumurta. tavuk götünü yırtıyor onun için.
insan hayatı.
iphone 5s. neyse ki 15 bin dalır olan pırlanta kaplı olanlar varmış onlardan aldım sevgilime. kendime de alayım diyorum da biraz daha pahalı olmasını bekliyorum.
türkiye'de beyin. kesinlikle anlayamadığım şeydir.
(bkz: Doğal maden suyu)
iphone. neden bu kadar ucuz anlamıyorum.
çokomik.

bu arada gerçek adı çokomilk miş.
(bkz: asgari ücret)
kaşarlar..