bugün

'hangi takımlısın?' sorusuna verdiğim 'ankaragücü' cevabından sonra sorulan soru. e ben de doğal olarak diyorum ki;' ankaralıyım bu yüzden ankaragüçlüyüm.'. tabi paşam bu cevapla yetinir mi, hemen ekliyor; ' neden gençlerbirliği değil de ankaragücü?'. içimden bir la havle çektikten sonra devam ediyorum;
ankaragücü çünkü;
ankaragücü sadece bir futbol kulübü değildir. ankaragücü, cumhuriyet'in gücüdür. ankaragücü, ankara hükümetinin gücüdür. ankaragücü, atatürk'ün gücüdür. ankaragücü, kurtuluş savaşı'nda atatürk'ün emriyle, fevzi çakmak'ın kontrolünde kurtuluş savaşı'nda kulüp olarak yer almıştır. ankaragücü işçinin, emekçinin kulübüdür. imalat-ı harbiye işçileri tarafından kurulmuştur. ankaragücü türkiye'nin şu an hala faal olarak var olan ilk 4 kulübünden biridir.
ankaragüçlü sadece bir taraftar değildir. ankaragüçlü cumhuriyet'in yılmaz savunucusudur. ankaragüçlü, atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği gençtir. ankaragüçlü vatanına, milletine bağlı, toplumsal olaylara duyarlı bireydir. yani ne ankaragücü sadece bir futbol kulübüdür. ne de ankaragüçlü sadece o takımın taraftarıdır. işte bu yüzden ankaragüçlüyüm.

(bkz: gururluyuz güçlüyüz ankaragüçlüyüz)
esas hangi takımı tutuyorsun yani 3 büyüklerden? sorusu arkasından gelmektedir. sinir eder anadolu takımlarını tutmak suç mu yav?
(bkz: i melih ve mahdumları)
ankaragücü 24 ekim 2010 tarihine kadar hem sevgi hem saygı duyduğum bir takımdı. o tarihten beri benim için artık cevabı olmayan bir soru...
güncel Önemli Başlıklar