bugün

Kaybetmekten korkunca kaybedersiniz.
doğduğunuzda.
inanmayı bıraktığın zaman.
Direnemediğiniz, dayanamadığınız, bitiremediğiniz, kaybetmelerinizi taşıyamadığınız zaman kaybedersiniz! Bu kadar kaybeden bir insan aslında hiçbir zaman kazanamamış, bir anlamda yalnız yaşamış insandır. Ama yine de mücadele etmek, dayanmak, direnmek zorundadır. Başkalarının başarısızlıklarının faturasını ödemek o kadar kolay değildir!
vazgeçtiğiniz zaman.insanı hayvanlardan farklı kılan özelliklerdendir inanç ve irade.
Fark ettiğinizde. Şu an kaç farklı ana daldan loser adayıyım bilmiyorum mesela, eğer aşağı bakarsam havada asılı olduğumu mu yoksa yere bastığımı mı görücem kestiremiyorum. Şimdilik yola devamasd.
Kazanmaya ramak kala kaybedersiniz.
Vazgeçtiğiniz zaman.
Hayır demediğin zaman.
Yapamıcam dediginiz zaman.
Artık istemiyorum dediginiz zaman.
Vicdaninizi bastirdiginizda.
hiçbir zaman kaybetmezsin. elbet kazandığın birşeyler vardır iyi ya da kötü.
biraz polyanna gibi bakmak lazım duruma.
Teslim olduğunuzda...
Geri döndüğünüzde kaybedersiniz çünkü sizin için artık kazanacak birşey kalmamıştır.
kaybettiğine gerçekten kanaat getirdiğinde, o yüzdendir ki kaybettiğinizi asla kabullenmeyin.
denemekten vazgeçtiğiniz zaman.
Karşınızdaki sizden vazgeçtiğinde.
içinizdeki sevgiyi kaybettiğiniz zaman, tabi sevginin kime olduğu da önemli.
kaybettiğiniz anları hatırlayıp artık kazanamicağınızı düşündüğünüz an kaybetmişsiniz demektir. Nerden mi biliyorum..
Aslında hiçte değer vermemeniz gereken bir insana fazlasıyla değer verdiğinizde.
arkanıza yaslanıp dünyanın ... dediğinizde...
Bazen, kendi gölgene basar sendelersin ıssız sokaklarda. Bir Karayel eser, üşütür yalnızlığını yüzüne vurur.

Bazen kaybedersin, bazen de kazanırsın.
her zaman roller hiç değişmez benim tarafım bu kimse götünü oyana buyana atmasın kimse o çizgiyi geçemiyor artık.
Hayal kurmayı bırakınca.
Alışmaya başlayınca.