bugün

bir orontez şarkısı.

yolumuz mu tıkalı ne mi yapsak?
burası kurak susamak yasak!
yarın uzak bugünümse tuzak!
yine de ayaktayız ne haber ortak?

aklım ellerimde ellerimse titriyor ve ortak, varım yoğumla aldatıldım koptu manyak! az zaman yok param harbi zorlayan duman, savastık her açıdan kılıç da kalkmıyor! habire korsan bas dagit, bu kalp atar bazen sarkilar damar tikar! bu adam ölmemiş ama bedava, sen bugün de doğ güneş sen bugün de yaz kalem ve sen bugün de yürü benimle! (ne haber ortak?) kaçıncı şarkı oldu sorma, dinle bu şarkılar kime hep mesafe, tutunacak dalda yok yak bir tane, varoş bir sayfa ellerimde titriyor gene..

oynamıyorum artık hayat mızıkçı doldu, okunmadan yırttık attık onca sayfa doldu! kurak bizim bu bahçemiz, kaç çiçek mi soldu? kırıldı kaç sabır taşı? beklemek mi zordu? bir yürek düşerse ellerinden anlat alperan, aşkı görmediğini yalancı sevmediğini! aldığın nefesler aşkına anlat hikmetim, mutluluk haram bize sen yenilmedin! bir var bir yoksa ellerinde, nedensiz olmuyor, şansımız mı dönmüyor? bu dünya durmuyor! bir günde gitti olmadı, kimse sormuyor! yine de yüzün güler ne haber ortak?

yolumuz mu tikali ne mi yapsak?
burasi kurak susamak yasak!
yarin uzak bugünümse tuzak!
yine de ayaktayiz ne haber ortak?

çile gelir vur çek, sıra gelir dur geç! dost bile olabilir el, tek kalsam da aynı ses kulağımda ''ne haber ortak!'' bak bugün de ölmedik, boş ver ortak! hakkın makkın aklın hep uzakta, alnım ak ve gurbetin ayazlarında bilirim üşürsün! burası kurak, gün gelir ve dert biter sabret ortak! anlarız da anlamaz tavırlarıyla hayallerin hayaletiyle oynarız biz ortak! elde bir kalem ekmeğim suyum aşım, şimdi bir de sigara yak haydi ortak!

konya hava sahasına girdiğimizin resmidir.
(bkz: ortaaam napan)