bugün

henüz olmadım ama böyle giderse olup kısaca anlatırım burda ( malum uzun entryler okunmuyor).

bilgi içerikli entry gir uyarısı veren sözlüğün sol framedeki başlıkları da denetlemesi gerekiyor sanırım. evet-hayır propagandası mı yapayım, yoksa seks içerikli entry mi gireyim. altı üstü dinlediğim şarkıyı paylaşıcam amk, ne demek sözlükle ilgili çok entry girdin.
evde yeteri kadar sevgi görmemiş, anababa tarafında örselenmiş, ilgi ihtiyacı büyük olup, bu ilgiyi, negatif olarak üstüne çekmenin de ilgi olduğunu düşünen kişinin yaptığı iş.

troll,en ana toplumsal kuralları da hiçe sayar, en geçerli somut verileri de yok sayar.

bir de troll- korkaktır- kendi kişiliğini, düşüncelerini yazmaz. onun ana amacı başkalarını kızdırmak ya da incitmektir. ancak bu sayede ilgi odağı olabilmektedir.

troll gerçek hayatta yeteri kadar sevilmemiş, itilmiş adamdır büyük bir yüzdeyle.

trollün en büyük başarısı da, ortamda konuya sonradan adapte olmuş şahısları birbirlerine düşürmektir. bu işi kendisinin yaptığını bilir ve yaptığından gurur duyar.

aslında trolle verilecek en büyük ceza, ilgi göstermemektir. ancak bu da çok zordür, çünkü trollemek amacıyla ortaya attığı iddia ve söylemlere inanacak insanların olacağını bilir.

konu hakkında çok fazla bir bilgi birikimi oluşturulmamış, bati toplumundaki ünlü sayfalara trollük yapmak için dahil olmuş kişilere yöneltilen sorular ve oluşturulan profil sonucunda, bu entrydeki bilgiler derlenmiştir.

mutlu, kendinden emin insanlar, trollük yapmamaktadirlar. trollerin ortak özelliği, kendilerini yetersiz ve yeterince dikkat çekemeyen kişiler olarak hissetmeleridir.
Baktım, mantıklı şeyler neredeyse yoktu
Denedim, mantıklı sözler söyleyemedim
Düşündüm, geriye ne kaldı diye
Ve ben de en kolayına kaçıp troll olmayı seçtim.
Özenerek ve düşünerek, içinde gerçekten fikir barındıran kaliteli yazılar kasmissinizdir geçmişte. Fakat hiçbiri kimse tarafından ciddiye alınmamakta, hiçbir ilgiye mazhar olamamaktadır. Sözlüğün genel eğilimi 'geyik yapma' üzerine olduğu icin, siz de eeeh dersiniz, ne uğraşıcam lan, en iyisi ben de bundan sonra kafamın ettiğini yazar, dalgama bakarım. Hem bu şekilde daha da eğlenceli olmaktadır. E o zaman dans!
(bkz: oytunkaran) a sorulmasi gereken sorudur.
(bkz: bize ne amk)
Galiba bende oluyorum. Bu pis ortama uyum sağlıyor insan git gide. Kendimden tiksiniyorum.
(bkz: trollüğün aslında keyifli bir iş olması/#26671350)
yanlış anlaşılmış tespittir. sana troll olamazsın demedim. adam olamazsın dedim.*
hayırlısı ossun inşallah. anlat hele?
(bkz: nasıl ibne oldum)
nedenleri ve sonuçları yukarıdaki "oluş" ile paralellik gösterir.
(bkz: troll kadınlar anlatıyor)