bugün

Sebebi nedir arkadaşlar. Tanrının ne işine yarıyor bunlar. Zaten kısacık ömrümüz var her gün 5 vakit namaz kılmak niye.
Yaratana secde etmek için.acziyetini belirtip af dilemek için.verdiği nimetlere teşekkür için.
Ne alaka amk. Sana hediye alan arkadaşına secde ediyor musun? Seni doğuran büyüten annen senden karşılık mı bekliyor? Her şey karşılıklı olmak zorunda değil.

Ayrıca bana sordu mu yaratırken. Ben belki sınava tabi tutulmak için dünyaya gelmek istemiyorum.
Vergi niye var diye sormadığınız için götünüzdeki dona kadar alıyorlar zaten. Size kalsa her şey saçma amk. Bi siz mantıklısınız.
Mallık böyle bir şey. Bir nefeste iki nimet verenle ana babayı bir tutuyor.
Allah'ın verdiğinden fazlasını kim verebilir. Akıl,göz,kulak,dil veren birini gösterin bakalım.
Çıkar göster lan?

inanmayan birine bunları söylesen götüyle güler sana.

Başkaları da okuyor bu sözlüğü biraz kafanı çalıştır cevabını bulursun.
Neyse ben imansızlarla uğraşmayayım. Allah'ın iman nasip etmediğine ben ne yapabilirim. Kalkıp yatsı namazını kılayım.
Bence modunu hep korumak için var. Yani mod derken ne yaparsan, neyle meşgul olursan ol onu bir süreliğine bırakıp Allah'a kulluğunun bir fiil ile bedenen yerine getirerek soyut bir düşünceyi somutlaştırıyor yani reele taşımış oluyorsun. Böylelikle bilinç altına Allah'ın kulu olduğun yüklenmesini yapmaya devam ediyor hep o modda kalıyorsun.
Oldukça etkili bir şartlandırma tekniği olduğu için var.

Şu hale bakın! Bilmem kaç trilyon galaksiyi sözde yaratmış sözde tanrı, o galaksilerin birinin bir köşesinde yaşayan canlılara, aynen bunların hükümdarlarının, zorbaların yaptığı gibi secde etmelerini istiyor! Aciz hissetsinlermiş, öylesi uygunmuş! Tanrının derdi buymuş! Bak sen...

Ya bir gidin işinize... Aslanların, kaplanların yediği atalarımız gibi aciz değiliz ve aciz olmamamızın sebebi aklımız, becerilerimiz.. Bu yolda sözde tanrınızın tek bir katkısı olmadığı gibi, bu noktaya gelmemizi geciktiren boş inançlarınız oldu.

işte bugün korona salgını var, dualarınız her zamanki gibi işe yaramıyor ama bilim olayı çözmek üzere.. Geçmişte öldürücülüğü kat be kat fazla sayısız salgın binlerce yıl boyunca var oldu, sayısız insan öldürdü, hepsinin hakkından bilim geldi, tanrınız değil. Bize bizden fayda var, sahte tanrılarınızdan değil..

(bkz: allah yok din yalan)
Bana sordu mu yaratırken diyen biri var yukarıda evet sordu?

senin o muhteşem yüce aklın ve hafızan hatırlamıyor sadece.. insanın aciz olduğu bilinir bilinir bilinir.. ama neden acizdir hiç merak edilmez işte.. evet soruldu sana ve sen gelmek istedin iraden verildi sonra.
(hani şu kaderime yazıldıysa benim suçum ne diyen tayfa var ya bir de zaten sizin yapacağınız seçimi önceden bildiği için Allah sonuç olarak sizin iradenizle yapılmış oluyor yapılanlar)

bazen göründüğü gibi değil işte böyle başlık açmadan biraz araştırmak gerekmiyor mu sence de?
Birisinin "araştırmak" diye bir şeyler saçmalamasına vesile olan sorudur.

Ha gülüm, neyi araştırmamız icap ediyormuş? Boş ve mantıksız inançlarınızı mı? Bezm i elesti mi?

La inançlarınıza ispat için yine inançlarınız ileri sürecek kadar kafayı yemişsiniz!

Sana desem ki "hatırlamıyor olabilirsin, elimde belgesi de yok ama benden 1 milyon lira borç almıştın". Borcunu (!) öder misin? "hatırlamıyor olabilirsin, kanıt da bulamadık ama sen büyük bir suçlu olduğunu itiraf etmiştin" desek, cezasına razı olur musun?

Görüleceği üzere, inanç sağduyuyu sıfırlar..
Başkalarına namaz kıldırınca ondan yüz sevap komisyon alacağına inandırılan cemaat yurtlarında yetişen kişilere birşey söylemek istiyorum.
Namaz kıldırdığınız adamlar günah işleyince de yüzde elli ortak oluyormuşsunuz.
Olay surelerde. Aslında kuranı tekrar edip öğretileri unutmamak için var aynı zamanda topluca yapıldığında halkı eğitmek de söz konusu. Tabi o zamanlar için. Yani düşünün ki imam sureleri dışından okuyor halk da arkasına dizilmiş onu dinliyor. Tabi arapça anadilleri olduğundan anlayıp öğreniyorlar. Böylece insanlara kuranda yazanları öğretmiş oluyorsunuz.
anlayabilene tek kelime yeter.

"şükür" için .
Ruhun tatmini için.
Günde 5 vakit dünyalık dertleri unutman, buranın yalan olduğunu çok fazla takılmaman gerektigini hatırlaman, ebedi yurda hazırlanman için var. Terapi. Evet.
Namaz yok ki!