bugün

önemli olan niyettir ve allaha yönelmektir.
ha arapça dua etmissin ha türkçe aynı allaha dua ediyorsundur sonuçta mantığını çözmüş zeki insandır.
hocanın sonuca değil de, "gidiş yolu"na puan vermesini uman öğrenciye benzer kafalar yaşayan tiptir.
minnak minnak çocuklardır. cemaat eğilince eğilir kalkınca kalkar. çok tatlıdır bir de eğilip kalkarken dengesini kaybederse şirinliğine şirinlik katar.
o yine iyidir. öpüp başa koyulmalıdır. zira bi de şöylesi vardır ki içinde bulunduğum güruhtur:

namaz kılmayı bildiği halde teravihi öğrenemeyen tip.

yılda belli sayıda kıldığı teravih namazını da yanlış kılar.
her seferinde; " hangisini biz kılıyorduk? " " imam hangisini kıldırıyordu? "

yanındakilere sormaktan geçtim çaktırmadan bakasıya; jet imam allahuekber der.

yine imamın allahuekber demesi beklenir. o arada kılanlara bakılırken millet son sünneti bitirir.
o kılasıya imam başlar yine.

ve hep aynı şekilde; acaba yanlış mı kıldım lan düşüncesi nakşolur beyne.

bi de marifetmiş gibi anlatır bunu.

allah affetsin ne diyelim. *
Mahalle baskısının örneği değil bizzat ispatıdır.
yalnızca istediği için oraya giden tiptir..
iyide niyet etmek nedir a dostlar? ''uydum imama'' demiyor muyuz başlarken?

bu demektir ki, namaz içerinde yanlış okunan, yarım kalan bütün sureler cemaatin doğru okumasıyla tamamlanır.

uyun imama, gerisini salın gitsin. *

elzem not olarak: cemaatle kılmak 27 kat daha sevaptır, bu yüzden cemaatte bereket vardır.
imama uyarak gayet normal bir şekilde, cemaate uygun namaz kılacak kadar normal duran tiptir.
namaz kılmayı öğrenmek isteyen gayet normal bi tiptir.
hiç olmazsa çaba gösterendir.
allah devamını getirmek nasip etsin insallah. kötü demişsin ama güzel başlangıç olmuş. böyle böyle başlar.
Sağındaki solundakilerinin hareketlerini taklit eden tiptir.

Olm bak durumu çaktırmamak için 2 saf ön çaprazındakini taklit et, benden sana tavsiye*