bugün

Ne rte' nin namazı ne de M. Kemal Atatürk'ün içkisi, hiç kimseyi ilgilendirmez, şahsi tercihleridir.
Hiç birimize ne faydası ne de zararı vardır.

Aslolan ve ülke için kıymetli olan, bu iki kavramın çok ötesindedir...
hirsizlik yapmayani tercih ederim.
insanları gözünüzde yüceltmeyin. insanoğlunun en büyük sorunu bu zaten. ideallerine fikirlerine saygı duyun beğeniyorsanız takip edin. Bu kadar uzatmanın anlamı yok. Kendi aramızda anlaşamazsak başkalarına muhtaç ve hayran olmaktan öteye gidemeyeceğiz. Ülke birliği sağlanmazsa hiçbir zaman gelişemeyeceğiz. Gençlik acilen bilinçlendirilmeli.
önce sarhoş olanı seçerim.
Fabrika kuranı satana tercih ederim.

Konu kilit.
Ben de daha zeki olanı tercih ederim. Yani Atatürk.
Bir karşılaştırma.

Önemli olan millete sağlanan kazanımlardır. Namazı içkisı beni alakadar etmez.

O yüzden gereksiz karşılaştırma.
Oyumu rakı içenden yana kullanıyorum tabiki de.
--spoiler--
ayık olan kazanır.
--spoiler--

hemde ne kazandi arkadas ! Kasalari sifirlayacagim diye anasi agladi bilal oglanin.
güzel kafayla ayıktan iyi yönetim yapanı seçiyorum.
böyle polemikçe karşılaşma yapanları sikiniz.
Ölü Atatürk'ün bile kazanacağı versus.
Namaz kılan şıha karısını sunarken aklına bir soru gelen çomar.
kimin ne yediği ne yaptığına takılmadan ne kadar samimiyetle ve ne kadar kaliteli şekilde yaptığı önemli. milletin yaşamak istediği şekilde en kaliteli ortamı sağlayan, yeni nesillere en güzel ortamı bırakan...
Biri vatan kurmuş, milliyetçi diğeri fasa fiso. Namaz kılmak kişiye artı özellik katmaz rakı da öyle. Kişinin kendi bileceği iştir ve tercihtir.

Kıstas vatana olan hizmet ve millet aşkıdır. Her gelen tipi Atatürk ile mukayese etme derdiniz nedir arkadaş.
Rakı kafasıyla bunlar yapılıyorsa kesinlikle rakı.
bak kardeşim
ben 21 yaşında üniversite öğrencisi bir gencim. bugün okula gitmedim. babamın dolabında sakladığı 24 yıllık viskiyi inanırmısın tamamen bitirdim. sarhoşmusun diye soracak olursan sana vereceğim yanıt hayırdır. neden mi? okula gitmeden 2 tek atayım diye oturdum bilgisayarın başına ve senin sikik başlıklarını gördüm. gördükçe gözlerim karardı. nutkum tutuldu. viski fayda etmez oldu.
resmen içtiğim şey kafamda bir etki oluşturmuyordu. kusmama rağmen hala kafam güzel değil.
sürekli seni takip ediyorum. seni izliyorum. klavyede gezinen o 31 çekmekten parçalanmış parmaklarını düşünüp düşündükçe o parmaklarını yerinden söküp götüne sokmak istiyorum ve nihat doğan dinliyorum