bugün

biraz evvel izledim filmi. hani başlarken öyle çok ta isteyerek başlamadığım sadece listede sırayı bozmamak için izlemek istediğim bir filmdi. hatta bir ara ' lan kim 2 buçuk saat izleyecek şimdi bu aşk filmini ' bile dedim. evet anlamışssındır sözlük; sevmem pek aşk filmlerini hatta pekten de az severim. velhasıl-ı kelam ' ya sabır' larla başladım filme. daha başlarında böyle ağır, afilli replikler filan... izletecek bu film galibaya dönüştü ya sabırlar. izledikçe sardı, izledikçe kendimden bir şeyler buldum resmen - hemen hemen herkes te bulabilir- sonra bir baktım hafiften ıslanıyor yanaklarım. az biraz ağlattı film yalan yok ama ağlamak ayıp mı ? başkası görürse tehlikeli olabilir sadece. neyse , hayatıda izlediğim en uzun aşk filmi efendim bu ayrıca izlemeyenlere de tavsiye edilebilecek bir filmdir. john h. lee abimize saygılar.
güzel bir aşk filmi, güney kore filmlerinin lirik, aşk kokan,romantik tadını duyumsatıyor insana. filmde geçen bazı replikler gerçekten baş ucu yapılası.

--spoiler--
Affetmek sadece, kaLbinde sade bir oda bağışLamaktır.
--spoiler--

--spoiler--
affetmek kalbindeki kinin odasını küçültür.
--spoiler--

--spoiler--
unutkanlığım yüzünden seninle tanıştım, unutkanlığım yüzünden ayrılıyorum.
--spoiler--

--spoiler--
hafızam seni unutsa da kalbimin derinliklerinde sen varsın. seni unutamam çünkü sen benim parçamsın.
--spoiler--

müzikleri çok vurucu olmadığı için belki de etki gücü misa kadar olmasa da çoğu aşk filminden güzel bir film. kim ki duk şahaserleri hariç.
izlerken defalarca gözleri dolduran, aşkın ne olduğunu çok iyi anlatan, unutanlara aşkın ne olduğunu yeniden hatırlatan etkileyici bir kore filmi.
izleyin. mümkünse aşık olduğunuz insanla izleyin.
ne kadar sıcak, ne kadar içten bir film bu.
koreliler duyguyu öyle gerçek veriyorlar ki, bunu bu filmle iyice anlıyor insan.
hatırladıkça gözlerimin dolmasına neden oluyor.. çok acıtıyor, çok..
hele o replikler. her replik ayrı güzel. mutlaka izlenmeli bu film. sadece filmlerde de olsa böyle bir aşk görülmeli.

--spoiler--
affetmek, kinine kalbinde daha küçük bir oda vermektir.
--spoiler--

--spoiler--
seninle tanıştım çünkü unutkanım, senden ayrılıyorum çünkü unutkanım.
--spoiler--

--spoiler--
hafızam seni unutsa da kalbimin derinliklerinde sen varsın. seni unutamam çünkü sen benim parçamsın.
--spoiler--

--spoiler--
ben her şeyi senin için hatırlayacağım..
--spoiler--
. .
peçete ile izlenecek filmdir.*
Romantik bir güney kore filmi.
kore sinemasına karşı ön yargılarımı yıkan bir film olmuştur.(ki aslında kore sineması pek çok hollywood yapımına esin kaynaklığı etmiştir)klasik bir hikayenin içinde duygusallığı ve hüznü çok güzel yaşatan genelde de ağlamayı garanti eden bir filmdir.
başlangıçta biraz sıkıcı ve ve sıradan gibi görünse de film bittiğinde iyi bir baş yapıt izlediğinizin farkına varırsınız. Henüz kore sinemasında ondan daha iyisine rastlamadım. Tavsiye edilir.http://www.meteliksizler....eorisokui-jiwoogae-a.html
ağlatan film.
kızın mektup yazıp adamı terk etmek zorunda kaldığı sahne hıçkıra hıçkıra ağlamama sebep oldu.
ne ağladım be...
bak yine o sahne geldi aklıma gözlerim falan doldu.

aaa bide kız çişini tutamadığı sahnede adamın onu temizlemeye çalışması var işte o an dedim ki aşk bu, erkek dediğin böyle zamanlarda yanında durcak vefalı olcak.
allahım eğer böyle aşklar varsa harbiden artık bu aşka ihtiyacım var.
içimdeki boşluğun büyümesine neden olan film.
Güzel bir filmdir son zamanlarda çekik gözlü insanların filmlerini arar oldum, my sassy girl'den başka varsa bilen beri gelsin.
(#17108413) yeni bir 9. nesil yazar. hoş geldin kurban. gecenin bereketi işte. *
yalnız izlenmesi gereken bir film. böylece istediğiniz kadar ağlayabilirsiniz.

görsel

görsel

meşhur kola sahnesi:

görsel
konusu çalınmış harika kore yapımı film.

(bkz: evim sensin)
uzun zamandır hiçbir film beni bu kadar içine almamıştı. izlemek için geç kalmışım. filmin son kırk dakikası durmaksızın ağladım. sonuç işe şiş gözlerle gelmek.
Ağlamaktan insanı mahvedip,içimizi acıtır.izlerken filmi buram buram hissedersiniz.
vurucu darbeyi filmin sonlarına doğru yapıyor izlerken biraz sabretmek gerek gerçekten başarılı.

--spoiler--

filmde kızın babası çocuğa diyor, sen gençsin biz bakarız.

öyle teklif mi var yahu insan sevdiği karısını o halde bırakabilir mi ? esas öyle zamanda yanında olmak ister.

--spoiler--
ağlamak mı istiyorsunuz o derece mazoşistim mi diyorsunuz. buyrun efendim.
çok güzel olan güney kore filmidir. evim sensin in uyarlama senaryosunun esin kaynağıdır.
ağlamak isteyenlere başka bir güney kore filmi tavsiyesi:
(bkz: daisy)
senaryosunu ozcan deniz in yazdigi guney kore filmi. saka maka da pek begenmedim bu filmi. yazamamis ozcan deniz.
ağlattıran filmlerden...
Özcan deniz versiyonunu izlemedim ama güney koreli'ler den beklenmeyecek bi romantizm, aşk, hüzün kokan filmdir. Çatlak doktora bayıldım zaten.
romantik dram ama dram ki ne dram çok etkilendiğim güzel bir filmdi. filmi izlerken beklemiyorsunuz hiç olucakları süpriz oluyor. tahmin yürütemediğiniz için çok daha hoş aslında. konusu basit ama anlamıyorsunuz olucakları. sonuna doğru zaten göz yaşlarınızı tutamazsınız filmi izlerken.
kore yapımıdır aslında kore dizilerine ve filmlerine gıcıklığım olsa da bu film kesinlikle izlenmeye değer türünün en iyilerinden.
iyi filmdir, ama aglatacak kadar deil zaten yarisinda tahmin edebiliyorsunuz sonunu ama hakketen iyi filmdi.
bana "seni unutsam ne yaparsın?" dedi. bu tarz şakalara gelemiyorum, kendimce cevap verdim "ben seni daha önce unuturum." somurttu, zaten türkçesi yeterli değil, "ama ya hastalığım sebebiyle seni unutursam ne yaparsın?" dedi. "unutturmam!" dedim.
"gel" dedi, "bir film izleyelim." ve bunu açtı. sorularıyla filme öyle bir çekti ki beni, jönün çaresizce gözyaşı döktüğü * sahnelerde "ben olsam ne yapardım?" diye kafayı kırdım. türkçe'yi unutacak, beni unutacak, ailesinden uzak kalacak, bakımı gibi sorunları kendime dert edindim. gözlerim de yaşarınca ne kadar ağlak olduğumu hatırladım.

--spoiler--
özcan deniz bu filmin senaryosunu çalmış. senaryo bana aitmiş gibi teessüf ettim. *
--spoiler--
hersey kotu giderken o girer hayatina. ve hersey iyi giderken o kotu gider. lakin bir more than blue degildir.
güncel Önemli Başlıklar