bugün

Lezzetli görünüyor
Denemek isterim.
görsel
Çok sevdiğim ama her paketli yiyecek gibi sağlıksız olan hede.
gdo lu mısırı süsleyerek püsleyerek yedirenlerin büyük başarısıdır.

sevenlerinin; beş defa düşündükten sonra yemeye karar vermeleri gerekiyor
Mısır gevreği ana öğün değildir. Mısır gevreği anan bacın dostun yoldaşın kahvaltıyı hazırlayana kadar senin bi köşeye oturup kahvaltiyi beklerken kendini oyalaman için bir ara öğündür. onu yersin, üstüne de bi guzel kahvaltını yaparsın kardeşim. yanlış tüketmeyin şu zıkkımı.
Kahvaltı ve ara öğünlerin vazgeçilmez besini. ben tüketmiyorum gerçi.
sütsüz, cips niyetine yenmemesini tavsiye ettiğim müthiş lezzetli yiyecek.

Not: çikolatalısını yiyen vurduruyordur.
Kfc nin tavuk çıtırı.
Kahvaltılarda tüketilen sikindirik yiyecek. Bir toplumu yok etmenin en iyi yönetemlerindendir. Bunu yiyen Amerikalılar obezlikten geberiyor.

Bu mısır gevrekleri, kahveler, alkoller ve tütünler yer yüzünden silinmelidir.
Sütün içine bal eklerseniz bir daha sütsüzünü yiyemezsiniz yavan gelir.
evde bir şey olmadığı zaman kurtarıcı mükemmel yiyecek.
Türk kahvaltisi yaninda sönük kalan atistirmaliktir. Yersin doymazsin. Bi de diyet versiyonunu aldiysan zayiflamayi bir kase islenmis gidadan ummamalisindir. En iyisi yulaf ezmesi. Valla bak.
bir anda gazlanıp aldığım sonrasında da hep çöpe giden yiyecek türüdür.
1 dakikada hazırlanıp, 10 dakikada tüketiliyor.
yarım ekmek arası peynir, salam, domates hazırlasan 5 dk sürer. 2 dakikada yemesi..
Bitter çikolatalısını çerez niyetine tabağa döküp yediğim atıştırmalıktır. Bunun bir öğün olarak yenilmesini anlayamadığım ve asla öğünlük doyumu bana sağlayamayacak yiyecek.
mucidini bulup alnından öpmek istediğim, müthiş lezzetli yiyecek. Tarihin en önemli buluşu. Yakın çağ mısır gevreğinin icadıyla başlamıştır.
bir dönemin zengin çocuklarının aynı süs köpeklerin kuru mamadan başka bir şey yememesi gibi kahvaltıda bundan başka bir şey yememesine sebep olan yiyecektir.
mükemmel bir lezzet. bizim türk usulü uzun kahvaltının da yeri ayrıdır asla kıyaslama yapmam ama bu da ayrı bir keyif. gün için de de sık sık tüketiyorum ben, yağsız sütle tavsiyemdir.
görsel
süt yerine nescafeyle yapılanı çok daha lezzetli olan yiyecek.

siz de sıkıcı ve tek düze ofis kahvaltılarınıza yeni bir renk katmak istiyorsanız bir kabın icine hazır nescafeyi koyup içine cornflakes'lerinizi atıp karıştırın. Afiyet olsun.

not: Bu buluş daha önce kimse tarafından yapıldı mı diye ingilizce, ispanyolca ve türkce hatta latince dillerinde arama yaptım, sonuç çıkmadı. Deneyin seviceksiniz.
tatlı niyetine güzel giden yiyecektir.
o değil de bir tabağını bir öğün olarak tüketenler varmış bu şeyi.
hazırlaması kolay sindirimi kolaydır.lakin çok yememek gerekir.malum süt cırcır yapabiliyor.
kahvaltıda pratikliği nedeniyle tercih edilesi gıda çesididir. amerikan filmlerinde güzel bir günün başlangıcı temasına ihtiyaç duyulduğunda vazgeçilmez bir yiyecektir, mutlaka eşlerden biri bunu hazırlarken diğeri de mutfağa giriş yapar, ortam gayet mutludur.
meyve suyu, fanta, su vs. ile denedim ama en iyi süt ile yemesi güzel oluyor. kutusunun üzerinde her türlü vitamin, protein, karbonhidrattan bahsedilmiş, sağlıklı bişey herhalde. yiyorum sabahları. bazen öğleleri. bazen akşam yemeğini kaçırdığımda akşam yemeği olarak yiyorum. öğrencilik hali işte naparsın.
hiç bir zaman yenmemesi gereken yiyecek.

yoksa tarrağa yiyenzi.

aslında nedeni çok ama ben belirgin yönlerini sayayım bu nedenlerin.

birincisi bu gevreklerin en büyük üreticileri abd ve avrupa ülkeleri. o filmlerde gördüğünüz portakal suyu, mısır gevreği kahvaltıları doğru yani.

üretilirken kullanılan mısırın büyük kısmı da gdo lu. yani her gün belli miktar gdo lu mısır yemiş oluyorsunuz mısır gevreğini her gün yediğinizde.

ikinci olarak mısır gevreğine döktüğünüz sütler süt değil. yani ineğin memesinden gelmiş ama sütlüğünü kaybetmiş. mısır gevreği üreticilerinin de büyük desteğiyle süt mısır gevreğiyle daha kolay kaynaşsın diye homojenize edilmiş. homojenizasyonun da kanser ve otoimmun hastalıklar başta olmak üzere çok sayıda hastalığa zemin hazırladığı da saklansa da bir kısım bilim adamlarınca söylenmekde.

yememek daha iyi kanımca.
genellikle kahvaltılarda tüketilen,lezzetli yiyecek,

ayrıca her öğünde tükettiğim sonucunu merak ettiğim yiyecek.