bugün

üst kattaki ev sahibi ise çıkaramaz o sesi.
aranan kandır. Candır. Kral komşudur.
paraya kıyıp ses yalıtımlı apartmanda oturuyordur.
ücretsiz müzik dinlemeyi seven komşudur.
müzik sesinden şikayetçi olmayan alt komşu kaliteli bir komşudur. hayatı görmüş geçirmiş medeniyet tarlasında yürümüş kişidir. yalnız bu alt komşu iyi niyetli olup o insanı yüksek sesle müzik dinleyip rahatsız etmemek gerekir, ülkemizde müzik sesi çok çıkmasından dolayı rahatsız olup kavga çıkarıp ve cinayete kadar sebebiyet vermiş bir çok olay olmuştur. alt komşunun yaptığı sesiz kalma durumuna karşı müzik dinleyen insanında müziğin sesini kesinlikle kısarak dinlenerek komşusuna jest yapmalıdır.
'Müziğin sesini biraz daha açar mısın?' diyen komşu hayalimdeki komşudur. Evet evet öyle.
o komşu ne güzel,ne sevilesi bir komşudur öyle.
nesli tükenmeye yüz tutmuş komşudur.
ses yalıtımı döşemiş komşudur, bizzat çok severiz kendilerini.
sağardır.
muhtelemen öldürülmüştür. yada bir rock grubudur
müzik zevkinizden hoşlanıp, müzik seçmeye üşenen bir tiptir.

(bkz: kendimden biliyorum)

(bkz: ben bunu dün yaptım)
sevilesidir.
candir,kandir, eli opulesidir. dunyanin en harika insanlarindan biridir. bak bi anim geldi aklima. ben hep sarki soylerdim boyle evde faranjitime aldirmadan hunharca bogurup brutal yapardim. soprano da yapardim. * bi gun tatilden donduk ust komsu geldi "nerlerdesin kiz sesini duyamadik kac zamandir ozledik gari" dedi. simdi o teyzeyi opme de ne yap?
alt katınızda böyle bir komşu varsa amfinizin sesini 1-2 tık daha arttırabilirsiniz. baktınız tavana vurulan süpürge sesi geliyor kapatın gitsin riske gerek yok.
şerefsizle şerefsiz olmamak için ses çıkarmıyordur sanırım, yoksa sevdiğin müzik bile çalsa yapılan şerefsizliğe kızar insan en azından,
komşu hakkı çok önemlidir, bakın bir örnek;
"bir gün cebrail bana komşu hakkından ve öneminden bahsediyordu, o kadar anlattı ki sonunda komşu komşuya mirasçı olacak zannettim" hadis-i şerif.
gerçek dünyadan değildir. Ütopik şeyler bunlar inanmamak gerekir.
Alt komşu genellikle geceleri ses çıkardığı için üst komşu sabahın kör vakti bunun intikamını alıyordur. Kesinlikle Mutlak böyledir.
kafa dengidir aslında çağırsan bir fincan kahve içmeye gelir...
zor bulunan türdendir . hiçbirşeyi siklemeyen komşu türüdür.
Kendi sevişme seslerine ses cıkarmayalım diye müziğimize karışmayan komşudur.
benim alt komşumdur. onları sabahın bir körü ı love rock n roll ile uyandırıp gecenin üçünde çalıştırdığım saç kurutma makinesinin sesiyle uykuya uğurluyorum. canım benim. çok severim alt komşumu. *
müzik dinlemekten keyif alan insandır. mesela bu benim komşum diyebilirim. sordum çünkü rahatsız oluyorsanız kapatabilirim diye ama herhangi bir rahatsızlık duymadığını söylemişti. arada o da açıyor müziğin sesini ama geç saatte değil. bu yüzden anlaşabiliyoruz galiba komşumla. iyi ki var.