bugün

görsel
türk sanat müziği duayeni. benim için ölmemiştir. sanatçı dediğin fiziken ölür zaten. eserleri yaşadıkça hep vardır.
Ölümüyle beni çok üzmüş gerçek bir sanatçıdır. Şarkılarını şimdi daha bir hüzünle dinleyeceğim... Hoşçakal güzel insan.
hayatını kaybetmiştir..
benzemez kimse sana. ah be kadın. nurlar içinde yat.
Münir özkul dan yaşlı olan rahmetli sanatçı. Allah bize de o kadar ömür nasip etsin inşallah.
Senin bedenin toprak olsa da şarkılar seni söyler huysuz ve tatlı kadın. Allah rahmet eylesin ..
dostlarla rakı içtiğim gecenin sabahında kaybettim seni. müzeyyen senar'ı da dinledik tabi. her içki sonrası 7:30'da uyanırım. meğer o saatlerde kaybetmişiz seni.

içtiğim rakılar ve muhabbetimiz öksüz kaldı. büyük sanatçıydın. allah gani gani rahmet eylesin.
çok genç yaşta kaybettiğimiz ünlü şarkıcı.

mekanın cennet olsun.

hiçbir şeyin erkeni güzel değil...
Fani bi hayatın, getirisini görmüştür oda.

Keşke böyle olmasaydı, müzikçi, veyahut bu işlere gönül vereceğine faydalı olsaydı...

Yazık olmuş..
hakkın rahmetine kavuşmuş büyük sanatçı.

bu sabah bed sesimle "benzemezzz kimseee sanağğ" diye ünlü parçasını söylüyordum. bir yandan da yatağı topluyordum. sesime gelen annem " müzeyyen senar ölmüş" dedi.

elimde yastık kalakaldım. bir yandan da ürktüm. içime doğmuş sanki.

huzur içinde yat büyük usta. bu gece senin nağmelerinle inleyecek kulaklarım.
akşamina bir tertip ile anacağim koca çinar. Allah rahmet eylesin...
mekanı cennet olsun, yakınlarına sabırlar diliyorum.
Aramızdan ayrılmasıyla turk sanat müziğini yetim bırakmıştır.nurlar içinde uyu,mekanın cennet olsun cumhuriyetin divası...
Sarkilarr seni soyler dillerde nagme adin

mekani cennet olsun.
türk sanat müziğinin efsane ismi...

Allah rahmet eylesin.
ALKOL,MEZE,GECE HAYATI,EROTiK iÇERiKTEN başka ne bıraktı geride müzeyyen senar ...

Allah rahmet eylesinde.... bugün insanlık adına ne yapmışlar merak ediyor...
dev gibi bir isim. şimdi sosyal medyalarda dolup taşıyor, twitterde trend topic oldu, facebookta herkes şarkılarını ve fotoğraflarını paylaşıyorlar. Sözlükler Müzeyyen Senar başlıkları ile dolup taşıyor. Peki yarın? herşeyi kolay tüketen bir toplum daha doğrusu dünya olduğumuz için, sormak isterim ki acımız yarına kadar mı? insanlar yasını sosyal medyada en fazla 1 gün içinde tutuyorlar ve bitiyor. Yarına birşey kalmıyor. bence yaslarımız bu kadar kolay tükenmesin. hakikaten artık bütün değerlerimiz gidiyor. ne yapmalıyız bilmiyorum, geriden aptal ve kabiliyetsiz bir nesil geliyor. Korkuyorum.
huysuz ve tatlı kadın akşam oldu gidişinle hüzünlendirdin beni. O muhteşem sesinle geçmişte de hep dokunabildin bana gelecekte de öyle olacak. Sen öldükten sonra kıymete binenlerden değilsin sen hep kıymetliydin. Benim söylemeye dilim varmayan şeyleri sen söyledin yeri geldi ne sevgili anladı beni ne başkası senin beni şarkılarınla anladığın gibi.

birde sen ne şekil kadınsın ya;

https://www.youtube.com/watch?v=1obD1olwxME
Olmuş 100 yaşında, bir zahmet ölsün artık.
ruhun şad olsun, mekanın cennet olsun huysuz ve tatlı kadın. biz seni hep dinledik, senden sonrada dinleriz ama bu sefer senin için de efkarlanırız...
gerçek bir sanatçı daha aramızdan ayrılmış. bu topraklarda yoğrulmuş, ruhlara giren sesiyle efkarlara eşlik eden bir cumhuriyet kadınıydı. biyografisini okuduğum tek ses sanatçıdır kendisi.
aslında epeydir aklıma gelirdi ara ara; ''nasıldır, iyi bakılıyor mudur acaba?'' diye. az önce aldım vefat haberini; içim burkuldu. şimdi yine onun şarkılarını dinliyorum. rakı alacak paramız yok ama olsun.

unutulmayacak güzel insan. benzemez kimse sana.
Bende pek tanimiyorum. Sanatcidir herhalde.
97 yaşında ölmüştür..

eee yeter artık.
Bu kim tanimiyorum nasil bir sanatci. Ismini duydum sadece