bugün

düpedüz ironidir.

inanç, kişinin kendi kararı ve kendi özgür iradesi ile seçtiği bir yoldur ve bu konuda özgürlük hakkı tanınmalıdır diyen bilimum kişiler ki sözüm meclisten dışarı yine müslümanlara yobaz, cahil gibi yakıştırmalar yapıyorlar. bazılarını toplumdan dışlıyorlar.

kendi şahsi düşüncem bir insan yobaz, cahil yakıştırmasını bir dine mal etmemelidir. bir yahudi de, hristiyan da, deist de, agnostik de, pastafaryan da cahil olabilir bir konuda bilgisiz olabilir. Yobazın sözlük anlamı da bir inanca, bir düşünceye yahut bir kişiye aşırı bağlılıktır.

bakın bir tek inanca değil düşüncelere ve fikirlere de
bu düşünce yapısı ile bakarsak saygısızca küfrederek ateizmi savunan bir ateist de yobazdır.
siyahilere küfürler eden ve diğer ırkları aşağılayan birisi de yobazdır.
devrim adı altında insanlara zarar veren ve bağlandığı düşünce için canlar yakan insanlar da yobazdır.

kısacası yobazlığı bir dine mal etmek yobazlıktır.
Oruc tutana saygi duymadan tutmayana saygi isterler. He.
ironi değil mallıktır kardeş.
bir ülkedeki özgürlük demokrasi seviyesi o ülkedeki azınlıklara olan tahammülle ilgilidir. malum burası hırsız, tecavüzcü, çocuk istismarcısı, katil, yolsuz, rüşvetçi müslümanların yaşadığı bir ülke. ve çoğunluk olmanıza rağmen sizden az olana tahammülünüz yok. çünkü sizden az olan, tahammül gösteremediğiniz o kişilere imreniyorsunuz, onları kıskanıyorsunuz, çünkü onlar mutlu olmasını biliyor ve sizin gibi saçma hurafelerle uğraşmıyor. açıkcası tabi ki sizi siktir edip özgürlüğüme bakıcam. senin karın başörtümü takıyor sikimde değil, sakız orucu mu bozuyor siktir it onu sor nihat hocana. ama beni benimle bırak, düğündüğün günahlarla bırak. yanacaksam ben yanacam cehennemde.

siz önce çocuklarınıza istismarda bulunmayı bırakın sapkın herifler.
Müslümanlıkla yobazlığı eşdeğer görerek müslümanlığa en büyük zararı veren ve hakareti edenlerin sorguladığıdır.
Bu ülkede yönetim şekli olarak laikliği benimseyenlerin büyük bir kısmı da müslüman.
Eleştirilen dindarlık değil dincilik ya da yobazlık.
Dinine değil yanlış uygulanmasına, kendi inanıyor diye başkalarının da hayatına kendi inancı doğrultusunda müdahale etmeye hakkı olduğuna inananlara karşı mücadele ediyoruz.
Örnek bira aldı diye sarıyer'de öğrenci döven yobazlar.
Ne yapalım bunları? Bağrımıza mı basalım?
Hadi oradan.
güncel Önemli Başlıklar