bugün

Islam korku uzerine kuruludur da ondan.
Sen çok yanlış anlamışsın.
Müslüman olduğu halde islamiyeti doğru yaşamadığı için.
Muslumanlar adina konusan kişi beyani korktugumuzu da nerden cikardin sen.
tamamen yanlış ve salakça bir yanlış bilgidir. gerçek bir müslüman için ölüm sevgiliye kavuşmaktan öte bir duygudur. gerçek bir müslüman zaten yaşadığı hayata imtihan olarak bakar ve aslolanın ölümden sonrası olduğuna inanır.

yani bırakın ölümden korkmayı hak yolunda ölüme koşa koşa gider. zaten islamiyette ölünün ardından ağıt yakılması, üstü başı yırtıp fevaran edilmesi gibi aşırıya kaçışlar yoktur.
önce öğren bre cahil.
ölmekten değil varsa kötü amellerinden korkar.
futbol oynamamış olup,tv ekranlarında istatiklerle futbol yorumu yapanlar gibi olmuş, ateistlerin müslümanlar için ölüm korkusu yorumu.

Şimdi bazı ateistlere söylüyoruz bilmediğiniz, anlamadığınız bir konu hakkında fikir yürütüyorsuz.

Hz Ömer derki; cennet e peygamberlerden sonra tek bir kişi girecek umud ederim ki o ben olabilirim. Cehennem e müslümanlar arasında bir kişi cehennem e girecek; benmiyim diye yine korkarım.

Yani akılsız ateistler bunu biliyorlarmıydı? Tabiki hayır. Peki artık öğrendiler mi, bundan sonra bu konularda daha karşımıza çıkmazlar mı? Tabiki de hayır.

imanlı bir kişi, kendini net olarak, ne cennet te ne cehennemde görür. Çünki imtehanı son nefesine kadar devam edecektir. Mumin bu dünyada meşakatlı ve çetin imtehandan geçer. Davası için çalışmak, canını, malını, çocuklarını feda etmesi gereken dönencelere uğrar. Sabır eder, bazen günah işler. Zulme ve sömürüye karşı, eliyle, diliyle ve gönlüyle mücadele eder. " biz o yükü dağlara yükleseydik onu param parça olarak görürdün ama insan onu kabullendi " haşr suresi. Yani böyle yük ve sorumluluğu olan bir mu min asla kendinden emin olamaz. Zaten dinende salih bir kalp korkuyla ümit arasında olması gerkir. Allah ın rahmetinden emin olmak, gazabından emin olmak gaflettir.
takva sahibi biri, Allah'a gorevlerini, ibadetlerini tam olarak yerine getiremedigi icin korkar.
diger tarafdan Allah'a kavusacagi icin olumu umit eder...
Ulan dangalak olmekten korksak bu ulke olur muydu sorusunu akillara getirir zira akbaba gibi basimizda bekleyen ecnebi ulkelere can korkusuyla teslim de olabilirdik vakti zamaninda. Bir arkadasla karistirdin bizi heralde, cekil surdan.
ölmekten korkmuyorum yoksa müslüman değil miyim?
Cehenneme inandiklari icindir ne biliyim ben bile bazen korkuyorum.
cehennem korkusuyla ibadet edilmesinin sebebiyle bunun sebebi aynıdır.
yaptığı kötü işlerden af dilemeyip veya af edilmeyecek iş yapıp hesabını vermekten korkan insandır. insan kendisinin hesap vereceğini bile bile yapacağı kötülüğü yapıp (bilse de bilmese de yapardı orası ayrı) sanki hiç ölmeyecekmiş bu durum devam edecekmiş gibi yaşayan insandır. Allah hepimize ölmeden önce ona layık olacak kullarından eylesin inşaallah.