bugün

inancınca açıkca kadını dövmeyi emreden bir dine inanan erkekle evlenip sonra ben dayak yedim diye ağlayan hafif aptal kadındır.

bile bile lades demiştir.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
nefret söyleminde bulunan kadındır. bir kişinin yaptığı eylemi geneli bağlamaz sonuçta.
islam dini kesinlikle kadın dövmeyi meşru kılmaz. islam dini zaten şiddet denen şeyi meşru kılmaz. gerçek islam, karşılıklı saygı ve sevgi prensiplerini ilke olarak edinmiştir.
kadın islamiyetin doğu toplumunda kadını kişiliksizleştirdiğini buraya yazan islamistlerden çok daha iyi görmüştür.
müslümanla evlenmesi dayak yemenin temsiliyesi olmadığından mütevellit olayı müslümanlıkla bağdaştıracak kadar dengeyi kaybetmeyecek kadındır.
şimdi şöyle oluyor o olay. sınıflara göre yorumlayım;

bu ayeti olduğu gibi kabul edenler;
ateist, deist, agnostik, arap ve şeriati benimsemiş ülkeler, türkiye de ki hardcore şakirtler ve tarikatler.

bu ayeti görmek istemeyenler ve duyunca "yok başka bir şey denmek istenmiştir." tarzında kıvıranlar;
laikliği benimsemiş cumhuriyetçi türkiye müslümanları.
dinle, ibadetle alakası olmayan ama müslümanım diyen insanlar.

not: ben bir ateist olarak şakirtlere ve araplara bizim türk müslümanlar gibi dinlerini kıvırmadan, kitapta yazdığı gibi yaşadıkları, kabullendikleri için daha düzgün ve gerçek müslümanlar gözüyle bakıyorum. bizimkiler ise sadece dansöz, kıvır babam kıvır. adam hayatında bir bayram namazı kılmamıştır gelip burada ayet yorumluyor(kıvırıyor) pezevenk.