bugün

satanistlerin müslümanlara göre ''adalet'' anlayışının daha iyi olduğunun, ve bir tanrı olduğunu düşünmelerine rağmen o tanrının birilerini cezalandırmasını kabullenememelerinin daha bir ''iyi insan'' modeline yakın olduğunu düşünen kişinin sözüdür.

ikisi arasında tercih yapılacak olsa satanizm daha mantıklı kalır. satanist olmasam da daha iyi empati kurabilen kişiler olduğunu düşünüyorum. ve görüyorum. ''ay kedi kesiyo bunlaar'' diyenlere de sadece gülüyorum efendim.
Allah yerine Allah"in ateşten yarattığı bir imtihan aracına tapma istegidir. halbuki kisi adam akıllı Kur'an okusa herseyi anlayacaktir.
Her koyun kendi bacağından asılır.
herkesin inancı kendine durumudur. tercih meselesidir. ama müslümanın tercihi de kendi seçimidir. karşılıklı saygı çerçevesinde isteyen krem peynire tapar isteyen lahmacuna.

kim haklı artık onu ölünce görürüz.
(bkz: şeytan kilisesi)
bu başlığın sözlük kurallarına uygunluk durumu tartışılmış mı diye öncelikle sormak gereken, bir başlıkta sözlük yazarının şahsi görüşünü sözlük kurallarını falan iplemeyerek ilan etmesi durumu.

sonuçta içerik olarak yazılana verilebilecek tepki, iyi de bundan bana ne, olur. istediğini ol kardeşim, bizim kediye dokunmadığın sürece vız gelir tırıs gider valla.
her ne bok olduğunun kimsenin pek de umrunda olmadığı zevzek kişi klişesidir.
şeytanın insan kalbinde tavaf etme durumunun dillenmiş hali.
ne olursan ol. (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
allah adlı varlığın sınamak adına yalnız bırakması ama şeytanın her daim yanınızda olup, kötü dünya ve insanlığa hatta yalnız bırakan allah'a karşı hep mantıklı fikirleri vermesinden kaynaklı olabilir tanrıyı tamamen yok saymayan biri için.
(bkz: entry-nick uyuşmazlığı)
'gerçek bir inanan, insan olacağına "kedi kesen, kötülüğün emsali şeytan'a" taparım, daha iyi' diyen kişi söylemiyle eşdeğerdir.

dine hakaretin sözlükte prim yaptığı gerçeği doğrudur; ancak bir din ya da inanışın diğeri ile kıyaslanma çabası gülünç, anlamsız ve tek kelime ile yobazlıkla eşdeğerdir. satanist olan insan içindeki allah sevgisini yitirdiğine göre neden hala allah'a inananların dini ile kendi inanşı arasında bir kıyaslama gider? bu durum şunu açıkça aortaya koyar ki, "müslüman olacağıma satanist olurum" diyen bir kişi hala içinde bir allah inancı ve müslümanlığa karşı bir şüphe taşımaktadır.

dinler arasında yaşadığı ikiliemni de bu şekilde örtbas etmeye çalışıyordur. o halde bunu söyleyen kişi için hala bir "umut" var demektir .