bugün

tek din müslümanlıksa hristiyan olarak doğanların suçu ne? yahudi doğanların suçu ne ? şimdi siz müslümansınız ve hristiyan olmak hiç geçiyormu içinizden o din size saçma geliyor değil mi? hristiyan doğan biri için de müslümanlık saçma geliyor. hindistanda doğan bi çocuğun hayatı kaval çalmakla ve bi inege tapmakla geçtigi için mi cehenneme gidecek tamamen sokakta yaşayarak orda banyo yaparak cahil şekilde ölecek. ögrendigi şeyi yapacak ve bunun için mi cehenneme gidecek? allah tutup o çocuğa hesap mı soracak niye namaz kılmadın diye? afrikada açlıktan ölecek biri neye şükredecek ha? neye açlıktan ölmesinemi şükredecek allah bizi yaratmadan önce sordu mu? afrikadaki bi çocuğa sordu mu sefil köpek gibi hayvandan beter yaşayacaksın ve açlıktan ölerek yanıma geleceksin. deseydi o çocuk doğmak istermiydi şimdi o açlıktan öölen cocuga yada adama mı hesap soracak niye namaz kılmadın oruç tutmadın diye?

dünyada 5 milyar insan var diyelim 1 milyar müslüman 2 milyar hristiyan 3 milyarda yahudi (örnek veriyorum) o 1 milyar müslüman cennete geriye kalan 4 milyar insanın hepsi cehenneme mi gidecek onlar cehenneme gitmek için doğmuş o zaman resmen? oturun ve adam akıllı düşünün sorgulamaktan korkmayın.

edit: yazacak bir cevabı olmayan şakirtler eksileyin bakalım. bu gerçeği hiç bir şey değiştiremeyecek.
allah (c.c) adl sıfatı vardır. adl adaletli olandır allah (c.c) insanlara verdiği imkanlara hissiyata zenginliğe sağlığa ve sayamadığım bir çok nedene göre muamele edecektir. bunu katsayı gibi düşünebiliriz mesela fakir bir insanın yaptığı maddi bir yardım zenginden daha evladır mesela doğuştan kör bir insanın pskolojisi ile normal bir insanın piskolojisi aynı değildir. bu durumda işleyecekleri aynı gunahtan ve sevaptan alacakları ecir ve ceza aynı olmaz. bu isyanını dile getiren arkadaşımız allahın sıfatlarından bihaber olduğundan hezeyan içerisindedir.
şakirtler tarafından "herkese hayatının bir döneminde müslüman olma şansı tanınır" gibi bir palavrayla yanıtlanacak bilinmezlik. hadi öyle bir şans tanınır diyelim, bu şansı değerlendirme oranını yüzde 1 oluyor en fazla. peki benim ayrıcalığım ne ki, onlar çok ufak bi ihtimalle cehennemden kurtulacakken, ben sırf müslüman bir ailenin çocuğuyum diye cennetteki arsamı şimdiden tapuladım?
(bkz: müslümanların hepsinin cennete gideceğini sanmak)
hiçbir din yalandan ibaret değildir.
hayat tuhaf isimli kullanıcıya çok büyük hak verdiğim ve desteklediğim konudur. neden allah afrikada yaşayan ve müslümanlığı bilmeyen bir insana cehennem de yaşatmayı uygun görür bu konuyu açanın sadece müslümanlığın ismini ve avrupadan duyduğu yalanları sayıklaması da ayrı bir hoş görülür durumlardan biridir.
"müslüman olmayan cennete giremez" yahudileşmiş müslümanların sözüdür. Kutsal kitabımızda "hıristiyan bir kadının cennete girme sebebi" açıklanmıştır. Ayrıca bu kadın fahişelik yaparak para kazanmaktadır. Ama çölde gördüğü zavallı köpeğe yardım ettiği için allah onu cennete kabul ettiğini söylemektedir. Bu adalet mevzusuna gelirsek; biz allah'ın adaletinin hatasız ve affediciliğinin sonsuz olduğuna inanırız. Yani bu tür vesveselere kulak asmayız. Benim islamı öğrenmem(ki inşaallah tam mânasına kavuşurum), yaşadığım coğrafya itibariyle kolay olmuştur. Ama eminim içinde neredeyse müslüman yaşamayan bir toplumda islâmı seçmiş birinin iman edişi benim imanımdan daha kıymetlidir. Düşünsenize nasıl baskı altında olur o kişi? Yalnız başına bir müslüman(elbette allah müslümanların yanındadır).
allah (c.c) adl sıfatı düşününce akıl almayacak derece şamildir tüm her şeyi kapsar bir ayrıca kur'anı kerim bilenle bilmeyen bir olur demektedir. allah bir şekilde adaleti sağlayacaktır kimsenin şüphesi olmasın.
(bkz: ateistlerin yeni bir şeyle gelmemesi)
tanımı yapılmayan, yapılmak amacı da güdülmeyen, ergen bir ateistin açtığı başlık.
müslümanlık bir yalandan ibarettir deniyor ancak altına sadece kafaya takılan hazmedilemeyen bir konuyla ilgili görüş belirtiliyor. bu mudur müslümanlık? bu mudur müslümanlığın herşeyi olan yalan?
"trolluk yapacaksan hiç olmazsa azıcık mantıklı yap* canımsın!" demeden geçemiyor insan.
olayı hiç anlayamamış yazar düşüncesidir. bilgi sahibi olmadan yapılan her yorum gibi saçmadır. tanımımızı yapıp, eksimizi verdikten sonra yazarın neden haksız olduğunu açıklamaya girişelim.

öncelikle tek din islam diye bir durum söz konusu değildir. hak din islamdır denir her zaman.
müslüman olan herkes cennete gidecek, kalan herkes cehenneme gidecek diye bir kural da yoktur. kalbinde zerre kadar imanı olan herkes cennete gidecektir. sevabı günahından az olan önce cehenneme gidecek, sonra cennete gidecek diye biliyoruz. yani hristiyan olabilirsin, ama allaha inancın varsa cennete gideceksin demektir. hristiyanlık da yahudilik de tek tanrıya iman edilen din oldukları için namaz kılmasa da bir yahudi veya hristiyan cennete gidebilir.

allah bana olan sorumluluklarınızı yerine getirmemenizi affedebilirim, affedemeyeceğim tek şey kul hakkıdır der. yani iyi bir insan olmak ve allah'a inanmak cennete gitmek için yeterli olabilir.

biz müslüman olarak doğuyoruz, hristiyanların suçu ne demiş yazar. bunu da şöyle açıklayalım. biz müslümanız, namaz kılmamız gerektiğini biliyoruz, kılmıyoruz. hristiyanlarsa namaz kılmanın farz olduğunu bilmiyorlar. iki insan düşün. ikisi de namaz kılmıyor. biri kılması gerektiğini bildiği halde kılmıyor. diğeriyse bundan tamamen habersiz. ikisinin günahı aynı olur mu? tabii ki hayır. tabii ki müslüman olan namaz kılmadığı için daha büyük günaha girmiş olacaktır. yani bilgi sorumluluk demektir. biz sorumlu olarak doğuyoruz.

afrika'daki çocuk neden allah'a şükredecek denmiş. öncelikle çocuk olmak demek buluğ çağına ermemiş olmak demektir. yani mükellef olmamaktır. yani afrika'da veya dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan bir çocuk namaz kılmadığı için günaha girmez, cehenneme gitmez. afrika'daki aç çocuk neden allah'a şükredecek? karnı açtır belki ama hayatında olduğu için kendini şanslı saydığı şeyler olabilir o çocuğun. hatta kim bilir sayın yazar, sadece allah'a inandığı için, umudu olduğu için, senden daha mutlu bile olabilir.