bugün

Gerçek isteklerini maddi kaygılar dolayısıyla bırakmayan kişilerdir.
mantıklı iş yapan insanlardır. zira bir mühendislik bir tıp okumak kolay değil. hadi tıp okudugunda iş yine var da kesin mühendis adamın iş sıkıntısı da çok.
bakmayın bu memlekette çok kıymetleri bilinmez ama ihtiyaç duyulan elemanlardır. hemşire olmadan bi doktor ne bok yer düşündünüz mü ya da teknisyeni olmadan bi mühendis? hangi bi işe yetişeceksiniz ?

gastronomi diye bir bölüm var ki o konuya girmek dahi istemiyorum*...
"Bu devirde ya topçu ya popçu olacaksın arkadaş" diyen kişidir.
Pek adam yerine koyulmazlar.
bir mühendis olarak bu mesleklerin hiçbirisinin pilotluk kadar karizmatik olmadığını düşünüyorum.

renk körlüğü nedeni ile mülakatta elendiğim için pilot olamadım. keşke bir yolu olsaydı.
en asil duygunun insanıdırlar. meslekleri sadece kazandıkları paralara göre sınıflayanlar gidip bir çay koysunlar kendilerine. önemli olan hangi mesleği yaptığın değil, işini nasıl yaptığın, işinde iyi mi kötü mü olduğun? sıradan bir avukat olacağına mükemmel bir elektrik ustası ol, yeminle daha fazla para kazanırsın. 1,5 milyar maaş alan mühendis tanıdım var, adam ay boyu aç. bizim binanın altında da bir elektrikçi var, ne zaman baksam heriflerin dükkanı kapalı, adam hep işte-inşaatta. bilmem anlatabildim mi?
hukuk olmayan ülkede hukuk okuyan insan değillerdir. Aynı zamanda kasap veya hesap makinası gibi bir robot da değillerdir. ama işsiz kalırlar.
Atilan boklara maruz kalan insanlardir. Bir kere de dusunun;

Bankalar, oteller vs nasil is dondururdu acaba. Kaldi ki isletme okuyup parayi koyacak yer bulamayan adamlar ve kadinlar biliyorum.