bugün

şöyle özetlenebilir:

-koz ver
-vurma lan masaya at kafası. iyiki iyi bir el gelmiş.
-içek mi?
-olm geçen iibf nin kantinine gittim. biz burada yaşamıyoruz amk
-olm şu bulaşıkların üstündeki mantarları biri beslesin onlar da ölecek bu kodumun evinde
-içek mi?
-ibnetor sevgili yapmışın. kanka güzel arkadaşı var mı bir sorsana.
-lan ben o partiyi yemezdim kafama ama rıfkıyı bu göt iyi iteledi bana
-lan yine mi kapıyı kitledin bu kaçıncı olm ölürsün

ve bol küfür
no girl no women.
kendi aralarında çok pis eğleniyor gibi görünürler. es kaza yanlarına bıyıksız bir kız giderse bir anda sus pus olur ciddileşirler. hepsinin kareli gömleği vardır.
diğer fakültelerin arkadaş ortamlarıyla aynı. tek fark kantin kahvehane gibi.
Gözlüklü cool kişilerin dolu olduğu bir ortam. Kızların sayısının az olmasından yakınırlar.
yolda 10-15 kişilik gruplar halinde yürürler. karşıdan bir bayan gelince hep beraber yüksek bir ses tonuyla "varollll" diye bağırırlar ve zavallı bayanı ürkütürler.
bir kere kız populasyonu az olduğu için dedikodu oranı az olur. erkekler daha samimidir kendi arasında. göstermelik arkadaşlık kurmazlar. ders araları çeşitli etkinliklerle değerlendirilir. sınav zamanlarında olağanüstü bir yardımlaşma görülür. her gün futbol, siyaset konuşulur. arada derin konulara da girilir. sanat konuşan, tarih konuşan ve bundan keyif alan bir mühendislik öğrencileri olarak derin konulara da gireriz.
apış arası kokar, pastırma kokar.
ne mühendisliği okunduğuna bağlıdır. aynı evde msn üzerinden muhabbet edilebilir, abi hatun ohm kanunları gibi, teorik bilgiler, pratik özellikler ile çelişiyor muhabbetleri çevrilebilir ya da zemin projesi üzerinde, inşaata kaçan topun perspektifi üzerine konuşulabilir.
hangi branş olursa olsun o espriyi yapan ortamdır: ''mühendislikte iki kız var; biri benden yakışıklı, diğerinden ben güzelim.'' üşüdüm mü ne?
(bkz: Üniversitede kızlar çıkma teklifi ediyor) yalanını geçen yıl yaşayarak anladım, doğru adımı atmadığımız sürece karşı cinsin sapında dahi değiliz. Bu arada mühendis adayı olacak arkadaşlar boşuna ben coolum kimseyle takılmama gerek yok, kızları kaparım demeyin arkadaş grubu çok önemli. (bkz: Ben ettim siz etmeyin)
güzel muhabbet, kafa elemanlar, sigara ve alkol. daha ne olsun.
Pre-abaza, Semi-abaza, pro-abaza olarak üç grupta incelenir.
bazıları inanılmaz zeki ve çılgın oluyor. bazıları bildiğin ot.
genelde çok kafa ve zehir gibi insanların oluşturduğu ortamdır. hele bir de mühendis adayı kişiler son sınıfa geldiler mi oturun izleyin efendim o kişileri.

(bkz: nerden mi biliyorum)
(bkz: aykut) *
bazen kendi aralarında ve sadece kendilerinin anlayacağı rasyonalizm kokan espiriler yapılır.