bugün

bir mühendis adayı olarak inanmak istediğim durumdur.

hadi inşallah.
işsiz kalınması iş beğenmemektendir. ilk zamanlarda sabredilmesi gerekir. yıllandıkça değerlenirsin.
Bu ancak Mühendislerin sadece fabrika ortamında çalıştığını sanan birinin düşüncesi olabilir.
Kaldı ki fabrikalar da patır patır kapanıyor. Kimya sektöründen olduğum için iyi biliyorum. Tanıdığım kimya mühendisleri kan ağlıyor. Tecrübeli ama aile geçindirdiği için her maaşa razı bu insanlar gene de iş bulamıyor.
Bu ay işsizlik oranı %10,2 olarak açıklandı. Bundan mühendisler de payını alıyor elbette.
kesinlikle katıldığım önerme en azından inşaat ve makina mühendisleri için çünkü bizim ailede sadece ikisi okunabilir ve okuyan akrabalar ve onların mühendis arkadaşları dahil kimse açıkta kalmadı sadece parasını beğenmeyen oldu ama onlarda bir süre sonra sike sike işe başladılar. bilmiyorum ama bu iki mühendislikte iyi kötü bir şeyler olur. diğerleri kötü demiyorum sadece bir fikrim yok ve çevremde örneği yok ama elektronik elektrik için de iyi diyorlar neyse herkes hakettiğini kazanır sonuçta.
direkt yalan.
işsiz kaldım diyen mühendis bir bok beceremiyor ya da iş aramıyordur.
Meslek erbapları zaten kolay kolay işsiz kalmıyor.
işsiz kalan mühendis yoktur kendini geliştiremeyen mühendis vardır.