bugün

Neden hep böyleyim diye soruyorum bazen niye mutsuzum niye üzgünüm neden suratım asık diye sen gittiğin için mi acaba? sen benden birşeyler götürdüğün için mi acaba? Sen gittiğinden beri mutsuzluklarının aranan adamı oldum. Mutlulukları göremiyorum artık körelmiş yozlaşmışım galiba artık içimde nasıl bir yer kapladıysan tam dört ay oldu sen gideli dolduramayacağım galiba senin yerini sensizliğin büyüyor içimde giderek.
Ne yapsam olduramıyorum boşa koysam dolmuyor doluya koysam almıyor. Hani nerde anlamıyorum bir türlü her şey biz insanlar içinde Orhan veli;de öyle demiyormuydu Sizin için, insan kardeşlerim,Her şey sizin için; Gece de sizin için, gündüz de; sen gittin ya dünya nimetleri de çekildi galiba üstümden sevemiyorum dünyayı da kandırıyorum kendimi etrafımı, mutsuz anlar boğuyor içimi daralıyorum adeta bir karabasan olup üstüme geliyor bir türlü kaçamıyorum ne zamana kadar sürecek acaba benimle gömülür mü dersin? Galiba öyle olacak mutsuz bir adam olarak yani mutsuzlukların adamı olarak öleceğim.

Tanım: Mutsuz anlarla içli dışla olan kimsenin içinde bulanabileceği durum.
modern insanın yalnızlığıdır,kafka,zebercet ruh hali yapışır üstüne insanın,fazlası iyi değildir aslında..
bir köşede geçer hayatın, ölümden, sorumluluklarından kaçarsın, alkolle giderirsin yalnızlığını ama alkolüde yalnız içersin.bugünü yaşamadığın için yarını düşünmezsin.alaycı bakışları umursamazsın belki ama; acıtır aynada kendine bakısın.hiç birşey yolunda gitmez...
hmm...
Havalı görünüyor.
Açık ve yüksek bir alanın köşesinde,
Elleri cebinde,
Ayakları 45 derecelik açı oluştururken birbirleriyle,
Bacakları sıkı ve yere diklikten bir kaç derece eğimle,
Gövdesi hafif önde,
Saçları rüzgarda ceketi ile senkronize,
Savrulurken hızlı ve ağır çekimin müthiş birlikteliğiyle.
Belki ağzında bir saman parçası,
Dişlerini hafif sıkarken yalnızlığında.
Ne kadar havalı, ne kadar güçlü görünüyor,
Tıpkı japon animelerindeki gibi.

Bu, mutluluktan yapılır, daha fazlasını elde etmek için.
Oysa mutsuzluk bu değil,
Mutsuzluğun adamı ya ezilir yükünün altında,
Ya da güçlüdür; mutsuzluğuna sarılırken yanında,
Usta misali çatalı görünen...