bugün

Kendilerine yazdıkları övgüler olmalı. (bkz: Bugün ne kadar yakışıklıyım öyle)
kendıme turk kahvesı yapmak.
biraz ayıp kaçacak ama arada otusbir.
tırmanmak.
alışveriş ve çikolatadan ibarettir.
sıcak şarabı listeye ekleme konusunda çalışmalar sürmektedir.
yaz akşamlarında balkonda bira+sigara içmek
bi süredir görmediğim ya da hergün gördüğüm arkadaslarımla sohbet etmek
film/dizi indirmek, seyretmek -ki büyük bi dosya kısa bi sürede inerse ayrı bi mutlu oluyorum.
okey, tavla oynamak
beğendiğim bi kitabı okumak
spor salonuna gidip geberesiye kadar ağırlık çalışmak...
yazarları mutlu eden olayların fiiliyata dökülmesidir.

sadece yazarı ilgilendirse de diğer yazarlara fikir olması için yazılabilir...

misal benim yaptıklarım;

- çalıştığım ofisin arka penceresinde her sabah kumrulara kahvaltı ısmarlamak. (iki adet bisküvi ufalayıp biraz suyla servis edilir... ki bu aralar başka başka kuşlar da gelmeye başladı...aralarında yayıldı sanırım:" aga bi yer buldum... süper nezih bi yer... belediyenin sanırım" ?!)
- nerede olursam olayım, etrafımda yardıma ihtiyacı olan biri olduğunda ilk atlayan olmak.(ağır yükleri taşımak, araba ittirmek, adres tarifi vs... kendimi süper kahraman gibi hissediyorum! "bu bir kuş! hayır uçak olmalı! hayır bu s.g.a.!!!")
- sevdiğim filmleri ve kitapları tekrar gözden geçirmek. (daha önceden işaretlenmiş bölüm ve sahneleri... bazen hepsini...)
- her hafta kaçırmadan uykusuz, penguen ve leman almak... (birebir abi... hiç şaşmaz...)
- ailemle vakit geçirmek. (herkes gitse de, onlar kalıyor geriye be...)
- akşamları eve gidince bir adet az şekerli türk kahvesi ve yanında sigara içmek. (işte mutluluk budur... hele bi de kahveyi düzenli olarak mehmet efendi'den alıyorsanız...)
- çok darda kalırsam, şehirler arası yolculuk yapmak... (kafa dağıtmanın en kesin yolu... beni mutlu ediyor ayrıca... evet manyak olabilirim...)
Sözlüğe girmek.
telefon sapıklığı yapmak.
bazanın üstüne çıkıp yere atlıyorum alt komşunun bağırtılarını duyunca recep ivedik gibi praahahav diye gülüyorum.
yürüyüş yapmak...
müzik dinlemek, çikolata yemek.
hayret kimse yazmamış...
seks.
gitarla vakit geçirmek, matematikle uğraşmak ayrıca. simdi inek damgasını vurmayın hemen. matematik bir sanattır. bir liselinin her gün çözdüğü türev, integral değildir.
alışveriş yapmak ve yüzmek. hele ki kışın soğuğunda kapalı bir olimpik havuzda...
lambayı kapatıp mum ışığında uzanmak...
spor yapmak, şöyle kendimi zorlayacak seviyede.
karanlık odada tek başına içmek.
uyumak sadece uyumak.
osbir çekmek.
profiterol yemek elbette.
güzel bir playlist hazırlayıp bilgisayar başında içmek.
her gece sigaranın dumanına sarıp sarmalayacağı bir hayalle uyuması .*
uyumak. çünkü canını sıkabilecek herşeyden uzak olmanın verdiği mutluluk vardır. *