bugün

onlardan eksiğiniz yoksa demek ki ortada büyük bir sorun vardır. eksiğiniz var ise ortada çok büyük bir sorun vardır...
Benim fazlam var beynimdeki sesler.
eksiğim yok, fazlam var.

(bkz: pişmanlık)

bir tespitim var sözlük. mutlu insanların pişmanlıkları yok. pişman olmayacak kadar aptallar mı yoksa gerçekten hayatta attıkları her adım doğru olduğu için hiç pişmanlıkları yok mu bilmiyorum ama benim geçmişim, attığım her adım, aldığım her nefes bir pişmanlık çıkmazına giriyor. son 15 senede attığım her bir adımdan pişmanım ve 15x365 kez pişmanım her şeyden.
yaşadığım mahalle itibariyle çok sayıda çorumluyla bir arada yaşıyorum ve gördüğüm kadarıyla çorumlular çoğunlukla eğitimsiz ama mutlu insanlar. parası olmayıp kapıcı dairesinde oturan da mutlu, iki evi olup birinden kira alan da.
yanımızda kendi içlerinde dini insanlar olan üç kız çocuklu bir aile var ama çok mutlular. yazın sık sık akşamları pikniğe giderler, yılbaşı olur hoplar zıplar eğlenirler.
en mutlu insanların fakir ülkelerden çıktığına ilişkin birçok şey duymuşsunuzdur.
Fazlam yok eksiğim var.
bir şeyim eksik değil. onlar az düşünüyor. benim ise düşüncelerimde boğularak kendimi mahvediyorum.
Hayatım.
Mut yok mut.
Bu aralar iç motivasyonum eksik sanıyorum 2-3 güne düzelir.

edit: biraz düzeldi tamamen değil halen düzelmesini tek bir kişiye bağlı tutuyorum, bakalım.
Ppm eksik ben aslında kızım sizi kekledim.
Eksik olanı düşünmeye gerek yok... Mutlu olabiliyorsa bir insan içinden geldiği gibi olmali. Mesela otobüs beklerken mutlu olabiliyorsan ol. Ya da tuvalette. Yani bu tarz örnekler çoğaltılır. Hiçbir sey namumkun degildir.

Bak bana sözlüğe yillardir girmemistim. Simdi girdim mutlu oldum. Simdi yildiz içinde gülücük şeyi yazacm bak bak *
Mutluluğumuz. *
9-5 bir ise gidiyorum. istedigim zaman istedigim seyi yapamiyorum, hayat sanki benim degil de isverenin. bu sekil yasayip tamamen mutlu bir insanim demek imkansiz.
sevdiğim bir işim var... sabah 8 akşam 5lik de değil. vaktim çok. tuttuğum evden... yaşadığım atakum'dan. vs vs.
tek yaşayan bir insana göre gerçekten huzurlu ve mutluyum.

ancak...

tek de çekilmiyor demeyim de... yanında birisi olduğunda yaşayabileceğin güzellikleri mutlulukları ıskalıyor insan.

hayat arkadaşı eksik.
Neyim değil ki?