bugün

ne diyorsun yani, ingilizlere hirslanip da mi kurtardi bu vatani? kandirilmistir belki o da?

dunya lideriniz kandiriliyor da o kandirilama mi? kandirilamaz, bir adim atarken 4 adim sonrasini dusunen adam kandirilamaz. hic inandirici olmamakla birlikte, eger yaptiysa da mutlaka bir bildigi vardir. ama kandirilmayi adet edinmisler ve yardakcilari bunu anlayamazlar.
Kadir Mısıroğlu sen misin ?
hayatı boyunca ingiliz emperyalizmine direnmiş bir adamı bu kadar pespaye biçimde karalamaya kimsenin hakkı yok. adamın ömrü cephelerde bu şeytanla savaşmakla geçti. trablusgarb'da başladı, istanbul'u alarak bitirdi. vahdo adlı padişah bozuntusu ingilizlere tapusunu vermişti de almamışlardı bile.

lord curzon, lozan'da " bu isteklerinizi unutmayın ismet paşa biz unutmayacağız, her kapımızı çaldığınızda önünüze koyacağız" demişti; bu iftira da ancak ingilizlerin gücü yetmeyen bu dehaya çamur atmasından başka birşey değidir. attıkları ahlaksız iftiralar zamanında vahdettin'in hilafet ordusunu desteklemek için uçaklardan attıkları iftiralarla eşdeğerdir. safsatadır ve sapkınlıktır.

çaylak olup akıllanmayan bu arkadaş da bu yolun yollusu olacak belli. iftira atıyor, belden aşağı vuruyor.

o silindilinde -ki bu çok uzak bir gelecekte değil- sözlük daha güzel bir yer olmayacak, aslında bu kadar farketmez varlığı yokluğu. ancak bu yobaz karanlığının ve bu iftiraların bedelini bir nebze ödemiş olacak.
Bu iddiaya karsilik odatv´den sinan meydan söyle bir aciklama getirmis. özellikle yasanan olayin 1918 yilinda gerceklesmesine ragmen, 1957 yilinda yayinlanmasina dikkat cekmis.

https://odatv.com/ataturk...istiyordu-0704131200.html

bu konu hakkinda sıkı arastirmalar yapmis bir tarihcinin cesitli kaynaklar sunarak aciklama getirmesi herkesi aydinlatabilir. Bilgilenmek ve gecmiste yasanmislari ögrenmek icin tek bir kaynak yeterli olmayabiliyor.

(bkz: körü körüne inanmak)
(bkz: bilmek)
hee bu mantığa göre şu afrindekileri ışid in elinden kurtarıp

afrine taşımak katşılığında ne talep etmiş olabilir acaba ?

ne de olsa akabe, ufak şeylere razı olmaz.
Bu aralar çok maraş dondurması yiyorsunuz, azaltmalısınız.
ingilizle savasmamistirki diyor. yih yih. lan yunani onumuze surup zaten osmanlidan kopali 100 yil olmamis pespaye ordusunu donatan kim?

nasil ki yahudinin su an pkk si ve yan olusumlari var, ingilizin de yunani vardi tirrek.
https://www.youtube.com/w...EfQI&feature=youtu.be
ben zaten tahmin edecektim
kaynak: götüm

deme de dur.
ingilizlerden sığınma isteyen mc vahdo ile karıştırıyor keko.

o ingilizlerden birşey isteyen azametli sultan mc vahdo in the house idi. hatta sığınma karşılığında haremini bile ingilizlere bağışlamıştı.
Gerçek olsa dahi dikkate alınmaması gereken bir yazı. Zira, Atatürk Samsun'a çıkarken Anadolu'daki ayaklanmaları bastırma vaadi ile çıkmıştı ama Cumhuriyet'i kurdu. Bu arada Atatürk anti-kemalistlerin tasvir ettiği bir şekilde biatçı olup ingiliz mandası altında hilafet sistemini getirseydi şuanda ona dua ediyor olurlardı. Çünkü bunların derdi onurlu bir yaşam yaşamak değil her ne pahasına olursa olsun şeriatı ve hilafeti yaşatmak ve bundan nemalanmak. Hal böyle olunca tam bağımsız onurlu bir Türkiye diyen Atatürk'e çamur atıyorlar.
evet, herkesin bildiği gibi atamız küçük şeylerle yetinmeyi bilen bir insandı. bir ile vali yap filan tamam... hiç sıkıntısı kalmazdı...

yav, tamam da koca vahdettin han, onca anlı şanlı mümin paşalar, onca yobaz sürüsü nasıl oldu da bu kadar küçük düşünen bir kişiye karşı kaybetti?

hadi onu geç, işte "şeriat getirecek" diye peşinde koştuğunuz şahıs ortada, peşinde sizin gibi kefenli aslan parçaları var, atamız ise öleli seksen yıl oluyor... durum böyleyken hala neden başaramıyorsunuz?

seksen yıl önce mezara girmiş bir vali parçasının eserini yıkmak neden bu kadar zor?

şimdi siktirip gidebilirsin...

(bkz: yobaz ve zeka)

(bkz: yobazların propaganda mekanizması)