bugün

şu an da muhtemelen kemikleri sizlayan yüce önder.
mason doktorun yanlış tedavisi sonucu öldüğü yıllarca devlet sırrı olarak saklanmış yüce insan.
büyük türk lideri, cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder.
yaptiklariyla sadece turkiye'de degil, tum dunyada etki birakan buyuk onder.
Çok uzun seneler öncesinden,bugün gerek doğuda,gerekse istanbul'un göbeğinde yaşanan terör olaylarıyla(en son Cumhuriyet Gazetesinin bombalanmasıyla) ilgili en doğru tespiti yapmış en Büyük Türk'tür.

"Türkiye Cumhuriyeti'nin en tehlikeli düşmanı siyasal düşünceye dönüşen irtica,yobazlık ve şeriat bağnazlığıdır."
Mustafa Kemal Atatürk
atam sen rahat uyu yarın yine seni anacagız hergun andıgımız gibi ama bu sefer daha da cok anacagız.atam sen rahat uyu yarın sokaklar dolup taşacak.atam sen rahat uyu biz cok sehit verdik bu cumhuriyet icin.tıpkı 17 mayisda verdigimiz gibi.senin ilkelerine karsı cıkacak daha bir cok dusman cıkacaktır ama biz bu ugurda and ictik atam senin cumhuriyetini sonsuza dek yasatacagız.sen rahat uyu atam bir mum da sehitler icin yakacagız.
türk haLkının bu toprakLarda nefes aLmasını sağLayan önder insan.
ne kadar önemli birisi ve büyük olduğunu her kesimden* * * * *insanın kendisini sahiplenmeye çalıştığından anlayabileceğimiz kişidir.
komple adam, eşi benzeri gorulmemiş bir şekilde ulkesini her alanda yuceltmis avrupanın bir yüzyılda yaptığı ilerlemeyi ve hatta daha fazlasını 10 senede yapmıstır. Varlığımızı ona borçluyuz.
şu an yaşasaydı ve türkiyenin halini görseydi vah vatanım vah deyip kalpten ölecek ulu önderimizdir türklerin atasıdır dünyanın en değerli en büyük devlet adamıdır
bu vatan topraginda yatan en aziz,en mukemmel ve bu topraklarda huzur icinde uyumayi en cok hakkeden yuce lider. sanirim simdikiler o'ndan o kadar cok korkuyorlar ki adini bile anmaya korkuyorlar. cunku biliyorlar aydinligin temsilcisinin adi bile karanliklarinda surdurdukleri oyunu bitirecek. umarim biz turk gencleri de o'na yakisanla cikariz gelecege uzanan yola. iyi ki her yerde karsimiza cikan cakmak cakmak gozlerin var gazi mustafa kemal ataturk!. adinin her harfini,isminin onundeki her unvanini boylesine hakkeden bir insan daha var mi dunyada?
tarihin gördüğü en yakışıklı ve aynı zamanda en şık adamdır.
Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. isteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır.. Atatürk-1926
Andrew Mango, Atatürk Syf.447
Evet Karabekir, Arapoğlunun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kuranı Türkçeye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler..; Atatürk
Kazım Karabekir-Paşaların Kavgası Syf,159
mavi gözlü dev..
yüce insan.herşeyi önceden görmüş insan(gençliğe hitabesini biliyorsanız ki biliyorsunuz ne demek istediğimi anlarsınız).şu anda yaşamamızın temel sebebi.bütün dünyaya emsali görülmemiş bir mücadelenin nasıl yapılacağını göstermiş lider.aynı zamanda kurtuluş savaşı bir ülke kurulurken aynı zamanda diğer ülkelerle yapılan mücadele nedeniyle bir ilk niteliği taşımaktadır.bu yükü mustafa kemal atatürk ten başka hiç kimse kaldıramazdı.nitekim amerikan mandasını isteyenler,ingiliz hakimiyetini isteyenler,rum devleti isteyenler,ermeni devleti isteyenler.yani ülke paramparça olmuşken millet sevgisini aşılamış ve bizim diğer büyük ülkeler arasında yer almamıza sebep olmuştur.ülkesini o kadar sevmiştir ki 1938 yılında ölmek üzereyken bile hatay a gitmiş,orada yapılması gerekeni yapmıştır ve hatay ı ülkemiz sınırlarına katmıştır.bu nedenle mustafa kemal atatürk her aklıma geldiğinde türklüğümle gurur duymaktayım.mustafa kemal atatürk ve bizim için ölen atalarımız olmasaydı biz de olmazdık çünkü.
şu an bu tuşlara mustafa kemal sayesinde basıyorum. ve bu sözlükte kemalist olmayanları esefle kınıyorum.

zamanın tozlu raflarından gelen edit: vay be, agresifmişim o vakitler.
"Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve
kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır."demiş ve seçilmesi gereken gercek yolu göstermiştir...
(bkz: 2500 ataturk resmiyle yapilmis ataturk resmi)
dünyanın gördüğü gelmiş geçmiş en büyük insan.*
dahili ve harici düşmanlarımızın olacağını taa o zamandan söylemiştir ve dahili düşmanlarımız şu sıralar köylülerimizle uğraşmaktadır.o nüfus kağıtlarını onlara nasıl veriyorlar hayret ediyorum.mustafa kemal atatürk ün ne kadar yüce bir insan hatta insanüstü varlık olduğunu hala kavrayamamışlar yazık.maalesef bu günlerde bazı kişiler kendilerini onlardan üstün görüyor.hatta bir futbol takımının ona adam gibi adam yakıştırması yapması affedilecek birşey değil.iyi ki başka bir futbol takımı da misilleme olarak bu sözü mustafa kemal atatürk için yorumluyor.ülkemizin gençlerinden biri olarak yüce atama sadece şu sözü verebilirim.her ne olursa olsun senin yaptığın ve yaptırdığın gibi bu ülkeyi kanımla ve canımla koruyacak gereken neyse yapacağım.geçmişte bizi sömürenler şimdilerde başka yollarla ülkemize karışıyorlar.senin gibi biz gençler de rahat uyuyamıyoruz.ama günü gelecek ve senin dediğin gibi türk gençliği bütün bu pislikleri temizleyecektir.
dünya'ya yüz yılda bir gelebilecek bir deha olduğu varsayımından hareket edilirse; ve benzerinin de, çok yakın bir zamanda yine türkiye'ye bahşedilebilme ihtimalinin de devede kulak kaldığı gerçeği de gözönüne alınırsa; ileriki yıllarda vay halimize...

(bkz: cok ozluyorum seni be atam)
kendini bu ülke topraklarının her bir karışına adamış dünya üzerine gelmiş geçmiş en büyük komutan. sıfırdan aldığı ülkeyi muassır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için hep gayret etmiş, şu anda satılmakta olan devlet işletmelerini kurarak ülkenin ekonomisini düzelten büyük insan. peşinden gelen insanlar o'nun emanetlerine koltuk telaşları ve kişisel çekişmeleri yüzünden sahip çıkmamıştır. herkes atatürk'ü bir şekilde siyasetlerine alet etmiştir ama bir türlü emanetlerini korumak için gayret etmemişlerdir. keşke biraz daha yaşasaydın atam demekten kendimi alamıyorum.
bugün hala şeriat isteyenleri gördükçe, türklük yerine ümmetçilik peşinde koşanları gördükçe mustafa kemal atatürk'ün sözleri daha iyi anlaşılmaktadır. bu ülkeden mustafa kemal atatürk demekten bile çekinen insanların gideceği günler gelecektir.

nur içinde yat atam...
bir adam bu kadar mı karizmatik olur. büyük önder. ama maalesef günümüzde bazı köylü kurnazları,atatürk'ü kullanarak kirli işlerini gizlemeye çalışıyorlar.. olur olmaz heryerde atatürk resmi var. bu biraz onun karizmasından ve insanlığından yararlanmak gibi geliyor bana. herkes resmini asıyor ama onun ideallerini koruyan çok az insan var.
dünyanın en muhteşem komutanı. ülkemizin medarı iftiharı. tüm dünyanın büyük bir özentiyle izlediği, tüm türkiyenin de büyük bir gururla yolundan gittiği yegane türk atası. atatürk.

bugün hayatta olsaydı kurduğu ülkenin bu denli geri kalmasının önüne geçerdi ama o aramızda yok. ancak yolunda ilerliyoruz diye nara atıp da atamızın yolunu bile değiştirmeye kalkanlar var ya? işte onlar nasıl cevap verecekler gerçekler karşısında bilmiyorum. atatürk hayatta olsaydı bugün en kemalist geçinene bie bir tokat atar ve huzurundan kovardı. ama o hayatta değil ve isteyen istediği gibi at koşturuyor.

seni seviyoruz atam. göstermelik değil gerçekten, kalpten.
güncel Önemli Başlıklar