bugün

(bkz: atatürk ün bursa nutku)

açın okuyun yazıyor burda.
--spoiler--
türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. bunlarin lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir.

hemen müdahale edecektir. elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. genç, "polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi degildir" diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. mahkeme onu mahkum edecektir. yine düşünecek: "demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!" onu hapse atacaklar.

kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, ismet paşa ya,meclis etelgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını , kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım müdahale ve hareketimde haklıyım eğer buraya haksız gelmişsem bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!" işte benim anladiğim türk genci ve türk gençliği!"

mustafa kemal atatürk - Bursa Nutku
--spoiler--

Yukarıdaki yazıyı kanun belleyen gençliktir...
(bkz: (#5660529))
ey türk gençliğidir.
emocu gençliğe yakın bir gençliğe benzer olması gerekmeyen bir gençlik.
(bkz: deniz baykal ın görmek istediği gençlik) olmadığı kesindir.
(bkz: qurmi)*
rte'nin görmezden gelmeyi çalıştığı fakat başaramayacağı gençliktir.
"biz atatürkçüyüz" diye gezen gençlerin çoğu değildir.
--spoiler--
Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
--spoiler--
biz atatürkçüyüz, kemalistiz diye naralar atıp ardından toplumun dinine, örfüne adetine, tarihine saldıranlar, halkı küçümseyerek yeri gelince aptal yakıştırması yapanlar, atatürk kisvesi altında solculuk oynayanlar değildir. fethullahcı, yobaz, faşist diye saldırdıkları insanlara hakaretten öte mantıklı bir cevap üretemeyenler hiç değillerdir.
Bugün kendini Atatürkçü, kemalist sayan gençlik değildir çünkü O bugünün gençliğini iktidarda, Ülkesini savunurken görmek ister.

çarşaf giyiyor diye çağ dışı olmadığını iddia eden zekanın da vay haline.

Namaz kılana da kimse gerikafalı demez, Bugünün gençliği yarının gençliği geçmişin gençliğinin böyle olduğunu iddia etmek olsa olsa Yobazın Dezenformasyonundan başka bir şey değildir ki zaten yobaz çarşaf giyenin çağdışı olmadığını iddia edecek kadar olayı saptırıp, iyi niyetli olmadığını su yüzüne vurmuştur.
(bkz: atatürkten gına getirme taktikleri)

(bkz: beş dakika insan takliti yapın lütfen)
milletini diğer milletlerden üstün tutan, ve milletinin diğer milletlere hükmetmesi için çalışan gençliktir. anlayacağınız dilden söylemem gerekirse ırkçı gençliktir. şimdi boş beleş liboş ve kızıl tayfa birkaç şey saçmalayacak burada elbette. onlara atamızın zamanındaki askere alınma gerekliliklerini okumalarını tavsiye eder, dönemin paraları, kuruluşlarını incelemelerini tavsiye ederim. ayrıca atamızın sözleri düşüncesini açıkça ortaya koymaktadır. tamam tamam sustum bir ergen olarak, siz haklısınız. atatürk hümanistti lan!
anasınıda alıp köyüne giden gençliktir.
Ne verdin de ne istiyorsun yazacak ilkokul fişlerinde,
Ve her gün...
(bkz: bursa nutku)
sözlüğün yarısından fazlası bu kapsamda yer almıyor.
sabah akşam mustafa kemal atatürk'ten bahsetmek yerine çalışıp üreten, vatana millete faydası dokunan gençliktir.
şimdiki gençlik olmadığı kesin bir durumdur.
(bkz: ne bitmez çilesi varmış ya rabbim)
kendine tapınan gençlik olmadığı kesin bir durumdur.
benim şu anda göremediğim gençliktir... yaşça küçüklerimin büyüdüğü ortama baktıkça gelecekte de böyle bir gençlik göreceğimi aklımın ucundan bile geçiremiyorum maalesef...
en azından dersine, okuluna, kitabına yönelen, onlara herşeyden çok önem veren bir gençliktir.
rock n coke ta akşama kadar içip, sabaha kadar bedava dagıtlan prezervatif ile sex yapan gençlik midir, murat bardakçı ya soralım, nasıl bir yaklaşım sergiler ya da mustafa filmi ile can dündar a diyecegim ama, faşistler yine köpürecek.
hangi milletten olduğu merak edilen gençliktir. eğer şuan ki türk gençliği ise, sanırım atatürk bunu istemiyordu. facebook'tan ve sözlüklerden vatan kurtaran, karşısına bir terörist ya da bir vatan haini çıktı mı, ''aa bak adam farklı düşünüyor'', ya da ''lan bu adamı dövsek mi, ama boşver lan başımız belaya girer şimdi'' gibisinden şeyler zırvalayan gençlik değil di sanırsam ?
güncel Önemli Başlıklar